„Rytas“ iškovojo dramatišką pergalę Burgose ir pateko į TOP 16 etapą

2021 m. gruodžio 21 d., 21:10

Paskutinėje FIBA Čempionų lygos akistatoje, kovingumą parodęs Vilniaus „Rytas“ 84:77 (17:21, 26:22, 23:15, 18:19) išvykoje įveikė Burgoso „San Pablo“. Giedriaus Žibėno auklėtiniai tapo H grupės nugalėtojais ir iškart žengė į TOP 16 etapą.

Mačą nerezultatyviai startavo abi ekipos. Po taiklaus Speedy Smitho dvitaškio rezultatas tapo lygus, tačiau varžovams sukūrus atkarpą 4:0 ir dar išprovokavus pražangą metimo metu (12:8), „Ryto vyr.treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Po jos varžovai bėgo į priekį ir tik padidino savo persvarą iki 8 taškų (16:8). Likus 0,4 sekundės S.Smithas išprovokavo pražangą ties tritaškio linija ir pirmasis kėlinys baigiasi ne „Ryto“ naudai – 17:21.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjusi sostinės ekipa likus 4 min. 20 sek. rezultatas vėl buvo lygus (32:32). Daug taškų vilniečiai bando susikurti iš antrų šansų ir perimtų kamuolių. Toliau taškas į tašką žaidusios komandos pirmąją pusę baigė lygiosiomis – 43:43.

Per pirmuosius du kėlinius „Ryto“ komandoje puolime labiausiai išsiskyrė S.Smithas. Gynėjas pelnė 10 taškų, pataikė abu tolimus metimus, atidavė 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 12 naudingumo balų. „Rytas“ bendromis pastangomis puolime sugriebė net 10 kamuolių ir perėmė 8.

Po ilgosios pertraukos iniciatyvos ėmėsi Vaidas Kariniauskas, kuris pelnė 4 taškus paeiliui ir vilniečiai susikrovė didžiausią turėtą pranašumą – 62:55. Neketinę sustoti vilniečiai agresyviai kovėsi dėl kamuolių ir trečiąjį kėlinį baigė 66:58.

Ketvirtasis kėlinys ir taiklus Luko Ulecko tritaškis skrodė krepšį, kas leido sostinės ekipai įgauti dviženklį pranašumą – 60:70. Tačiau vėliau dvikova tapo daug įtemptesnė. Likus 2 minutėms varžovai priartėjo iki 2 taškų, o vėliau ir persvėrė rezultatą – 76:77.

Į tai šaltakraujiškai sureagavo S.Smithas, kuris smeigė 2 tolimus metimus paeiliui (82:77) ir po to varžovai sugrįžti nebesugebėjo bei vilniečiai 84:77 šventė pergalę.

„Rytas“: Speedy Smithas 18 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Maurice'as Ndouras 17 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Ivanas Buva (4/6 dvit., 5 atk. kam.) ir Vaidas Kariniauskas (4/7 dvit., 4 rez. perd.) po 10, Lukas Uleckas 9 (4 per. kam.), Gytis Radzevičius 7.

„San Pablo“: Dejanas Kravičius 11 (5/8 dvit.), Vitoras Benite ir Haydenas Daltonas (2/3 trit.) po 10, Julianas Gamble'as (4/5 dvit., 7 atk. kam.) ir Danielis Diezas po 9.