„Rytas“ iškovoja lengvą pergalę Kėdainiuose

2021 m. spalio 30 d., 18:26
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (6/1) komanda nuo pirmųjų minučių ėmė iniciatyvą į savo rankas ir neleido Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“ (1/5) turėti net menkiausios minties apie pergalę. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 100:68 (29:19, 31:14, 18:16, 22:19) sutriuškino Kėdainių ekipą.

Mače užfiksuotas ir istorinis pasiekimas. Kėdainių ekipoje mačo pabaigoje debiutavo 14-metis kartvelas Avtandilas Bakhtadze – jis sužaidė 43 sekundes ir taip tapo jauniausiu visų laikų „Betsafe-LKL“ debiutantu. Jis aplenkė Edviną Šeškų. Per šį laiką jaunuolis spėjo pramesti tritaškį, atkovoti kamuolį, atlikti rezultatyvų perdavimą ir surinkti 1 naudingumo balą.

„Ryto“ komanda uždavė gerą toną rungtynėms (13:5), ant parketo jau pirmame kėlinyje pasirodė į sostinę grįžęs Maurice’as Ndouras, padėjęs išlaikyti tempą – 29:19. Dviženklis skirtumas, kurį vilniečiai turėjo po pirmojo kėlinio, vėliau tik augo. Ivanas Buva ir M.Ndouras didino persvarą (34:19), o galiausiai „Nevėžis-Optibet“ buvo visiškai triuškinamas – 60:33.

Po pirmosios mačo dalies „Ryto“ komandoje ryškiausiai atrodė I.Buva, pelnęs jau 17 taškų ir neprametęs nė vieno metimo – 4 iš 4 dvitaškių ir 9 iš 9 baudų. Trečdalį Kėdainių ekipos taškų pelnė Vytenis Čižauskas (10 tšk.), tačiau net devyni žaidėjai neviršijo 3 naudingumo balų ribos.

Po didžiosios pertraukos „Nevėžis-Optibet“ nesugebėjo atsitiesti – šeimininkų duobė tik dar labiau gilėjo, o puolimas strigo. Mindaugo Girdžiūno, Vaido Kariniausko ir Arno Butkevičiaus tritaškiai leido vilniečiams visiškai dominuoti – 71:36. Likęs laikas tebuvo formalumas ir „Rytas“ lengvai įsirašė į sąskaitą dar vieną laimėjimą.

M.Ndouras sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ rungtynėse per 19 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 3 kartus suklydo, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir surinko 4 naudingumo balus.

I.Buva taip ir baigė mačą su tais pačiais 17 taškų, už jį su 22 taškais rezultatyvesnis buvo tik Mindaugas Girdžiūnas.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 22 (3/4 dvit., 4/6 trit.), Ivanas Buva 17 (9/9 baud., 8 atk. kam., 29 naud. bal.), Vaidas Kariniauskas 16, Gytis Radzevičius ir Kennethas Smithas po 10, Margiris Normantas 8, Arnas Butkevičius 7 (7 atk. kam.).

„Nevėžis-Optibet“: Marius Valinskas 17 (4/9 dvit., 3/6 trit.), Vytenis Čižauskas 13, Danielius Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir Domantas Vilys po 8, Matas Jucikas 7.