Rimas Kurtinaitis: „Mums tai yra labai reikalingas pastiprinimas“

2017 m. rugsėjo 25 d., 20:09

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas pirmadienį paskelbė apie sutartį su universaliuoju vidurio puolėju Louku Mavrokefalidžiu. Šiuo pirkiniu itin džiaugėsi vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis, kuris gyrė krepšininko požiūrį į sunkų darbą bei pergales, papasakojo apie tai, kaip spręs septynių legionierių dilemą ir atskleidė, kada galima tikėtis žaidėją išvysti aikštėje.

„Jis yra labai patyręs žaidėjas, nes daugelį metų žaidė aukščiausiame lygyje, – apie naujoką pasakojo R.Kurtinaitis. – Loukas yra labai protingas krepšininkas, su aukštu krepšinio intelektu. Jis turi didelį norą laimėti, sąžiningai dirba ir gali žaisti keliose pozicijose. Jis nėra labai aukštas, tačiau puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių. Prieš išvažiuodamas į Kiniją ir atstovaudamas Atėnų AEK klubui Europos taurėje jis rinko po 24 taškus ir 10 atkovotų kamuolių per rungtynes. Manau, kad tai yra geras rodiklis.

L.Mavrokefalidžio žaidimą seku jau seniai, o sutartį su juo norėjau pasirašyti jau dirbdamas „Chimki“ klube. Manau, kad šitas krepšininkas mūsų žaidimą pavers gerokai solidesniu, o jo mums labai reikia šioje komandoje.“

2017-2018 m. sezone Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas kol kas susiduria su problemomis gynyboje, tačiau šias spragas turėtų padėti užkamšyti naujasis aukštaūgis iš Graikijos.

„Mes vis dar sunkiai dirbame ir savo klaidas tikrai taisysime, – aiškino vilniečių komandos strategas. – Manau, kad klaidos gynyboje kol kas nėra labai baisios, o dalį jų mums tikrai padės užkamšyti būtent L.Mavrokefalidis. Kita vertus, tai labiau puolimu garsėjantis žaidėjas, tačiau net neabejoju, kad susitvarkysime.

Šiandien su juo kalbėjomės ir jis teigia, kad yra puikioje sportinėje formoje. Kitaip ir būti negali. Juk jis – profesionalas. Žinoma, individualiai dirbamas jis reikiamo lygio nepasieks, tačiau atvykęs pas mus turėtų greitai įsivažiuoti.“

Lipdant šio sezono „Lietuvos ryto“ komandą vadovai visuomet atsižvelgė į krepšininkų charakterį, o vidurio puolėjas iš Graikijos – ne išimtis. Tiesa, L.Mavrokefalidžio debiuto dar teks palaukti. „Centras“ rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“ į aikštę neišbėgs.

„Loukas nėra tas žaidėjas, kuris tik ieško, kur pažaisti. Jis nori ir pergalių, – atskleidė R.Kurtinaitis. – Toks krepšininkas mums bus labai naudingas. Rungtynėse su „Lietkabeliu“ jo dar nepamatysime, o dėl kito mačo nenoriu prognozuoti. Viena yra kalbėti telefonu, o kita – įvertinti situaciją matant jį aikštėje. Bus matyt. Jam dar reikės daug ko išmokti.

Tikrai neskubinsime jo pasirodymo aikštėje, nes nežinome tikslios jo fizinės kondicijos.“

LKL pirmenybėse vienoms rungtynėms galima registruoti šešis legionierius, o dabar vilniečių sudėtyje yra septyni. R.Kurtinaitis problemos nemato, o savo užsieniečius jis ketina registruoti mačui priklausomai nuo jų nuovargio bei varžovo stipriųjų ar silpnųjų pusių:

„Mes komandą orientuojame į Europos taurę, o ten legionierių limito nėra. LKL pirmenybėse žais mažiausiai pavargę ar labiausiai reikalingi tam susitikimui žaidėjai. Nė viena komanda bėgant sezonui neapsieina be traumų, todėl turėdami daugiau užsieniečių mes visuomet turėsime iš ko rinktis. Dažniausiai komandai stipriai pasijaučia vieno legionieriaus iškritimas, o mes tokios problemos neturėsime. Sezonas ilgas, o rungtynių daug, todėl galėsime pailsinti tuos, kuriems poilsio reikės labiausiai.“

Vilniaus klubas nori kad krepšinio šventę pajustų visi norintys, todėl bilieto kaina į intriguojančias rungtynes „Siemens“ arenoje su Panevėžio „Lietkabeliu“ – vos nuo 5 eurų.

bcvilnius.lt

atgal