Rekordiškai perdavimus skirstęs V. Kariniauskas vedė „Rytą“ į pergalę prieš kėdainiškius

2022 m. vasario 13 d., 19:20
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (17/3) kurį laiką pajautė varžovų pasipriešinimą, tačiau galiausiai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse 108:73 (26:22, 25:17, 23:17, 34:17) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5/13).

„Rytas“ nuo mačo pradžios ėmė veržtis į priekį (15:6), tačiau Paulius Murauskas buvo aktyvus puolime, prisidėjo ir Danielius Lavrinovičius, tad „Nevėžis-Optibet“ priartėjo – 22:26. Antrojo kėlinio pradžia svečiams taip pat buvo sėkminga: D.Lavrinovičius ir Darylas Doualla lygino rezultatą (26:26), o Dominykas Stenionis dar smeigė tritaškį – 29:26.

Nors kėdainiškiai stengėsi išlaikyti iniciatyvą, Vaidas Kariniauskas ir Arnas Butkevičius greitai grąžino persvarą „Rytui“ (42:36), tuo tarpu Mindaugas Girdžiūnas tęsė spurtą – 44:26. P.Murauskas ir V.Kariniauskas apsikeitė tritaškiais, tačiau kėlinio pabaigoje pastarasis gynėjas ir Gytis Radzevičius garantavo vilniečiams saugesnę persvarą – 51:39.

Po didžiosios pertraukos skirtumas tik augo (57:39) ir galiausiai „Rytas“ ėmė triuškinti varžovus – 65:43. D.Doualla ir kiti Kėdainių ekipos legionieriai bandė gelbėti svečius, tačiau po trijų kėlinių skirtumas buvo ženklus – 56:74. Ketvirtasis kėlinys buvo labiau formalumas, nes „Rytas“ visiškai kontroliavo situaciją ir pasiekė pergalę.

Vilniečiai turėjo kelis aiškiai išreikštus lyderius. Vaidas Kariniauskas žaidė efektyviausias karjeros rungtynes „Betsafe-LKL“, pelnęs 19 taškų, atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs net 15 rezultatyvių perdavimų ir rinkęs 34 naudingumo balus. Gynėjas taip pat gerino asmeninį perdavimų rekordą, kuris tapo ir naujuoju šio sezono lygos rekordu. Iki šiol geriausias pasiekimas priklausė Žygimantui Janavičiui (12).

Beje, visa sostinės ekipa atliko 27 rezultatyvius perdavimus, o kėdainiškiai – vos 14.

Ivanas Buva išsiskyrė 24 taškais, 8 atkovotais kamuoliais bei 31 naudingumo balu, Gytis Radzevičius buvo netoli dvigubo dublio (14 tšk., 8 atk. kam., 24 n.b.).

„Rytas“: Ivanas Buva 24 (8 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 19 (15 rez. perd.), Gytis Radzevičius 14 (8 atk. kam.), Lukas Uleckas ir Tanneris Leissneris – po 13, Margiris Normantas ir Jarvisas WIlliamsas – po 8.

„Nevėžis-Optibet“: Paulius Murauskas 19, Darylas Doualla 17, T.J.Starksas 15 (6 rez. perd.), Amaras Sylla 5 (9 atk. kam.).