Principinė akistata sostinėje: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ (apžvalga)

2019 m. kovo 10 d., 13:09
R. Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (17-5) tęsia kovas Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Septyniolika pergalių čempionate iškovoję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose priims lygos lyderį Kauno „Žalgirį“ (20-3).

Tarpusavio akistatos

Sostinės ekipa šį sezoną su kauniečiais susitiko jau tris kartus. Du kart ekipų keliai susidūrė „Betsafe-LKL“ bei kartą Karaliaus Mindaugo taurės finale.

Pirmoje komandų akistatoje sezono pradžioje D.J. Seeley vedamas „Rytas“ solidžiai sužaidė antrąjį ir trečiąjį kelinį bei prieš lemiamą ketvirtį turėjo 11 taškų persvarą. Deja, sostinės komandai pranašumo išlaikyti nepavyko – Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo strigti „Žalgirio“ gynyboje ir turėjo pripažinti svečių pranašumą – 69:76.

Puikiai tose rungtynėse rungtyniavo net 5 tritaškius pataikęs D.J. Seeley, tačiau jo 22 taškų ir 30 surinktų naudingumo balų nepakako.

Antroji komandų akistata vyko gruodį Kaune. Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą perėmę „žalgiriečiai“ pradėjo tolti nuo Vilniaus ekipos. Vilniečiai rungtynių pabaigoje dar bandė „kabintis“, lemiamą ketvirtį laimėjo (32:24), tačiau to neužteko ir varžovams buvo nusileista 86:95.

Prieš mažiau nei mėnesį Vilniuje vykusiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale komandų keliai susikirto dar kartą. „Siemens“ arenoje vykęs intriguojantis finalas iki paskutinių mačo sekundžių buvo sunkiai nuspėjamas.

„Žalgiris“ daugiau nei tris kėlinius kontroliavo nerezultatyvias rungtynes ir po trijų kėlinių turėjo 8 taškų persavrą. Lemiamu metu „Rytą“ į priekį traukė kelis svarbius tritaškius pataikęs Rokas Stipčevičius, taip sugebėjęs komandą prikelti lemiamam šturmui. Šturmas pavyko, paskutinėmis minutėmis protingai sužaidę vilniečiai įveikė Kauno komandą ir į viršų kėlė iškovotą KMT taurę.

Žaidėjų komentarai

Artūras Milaknis (Kauno „Žalgiris“)

„Žalgirio“ snaiperis paklaustas ar pralaimėjimas KMT finale suteikia papildomos motyvacijos tai paneigė: „Negaliu sakyti, kad pralaimėjimas KMT finale suteikia papildomos motyvacijos, nes jos dvikovose su „Rytu“ ir taip netrūksta.

Pralaimėjome finale, buvo liūdna, bet ką padarysi, juk gyvenimas nestovi vietoje. Reikia greitai perkrauti smegenis ir ruoštis toliau. Titulo jau nebesugrąžinsime, bet likusi sezono dalis dar laukia priešakyje“.

Arnas Butkevičius (Vilniaus „Rytas“)

Šiandien „Ryto“ laukia trečios atkaklios rungtynės per šią savaitę. Vilniečiai du kartus Europos taurės ketvirtfinalyje susitiko su „Valencia Basket“, o dabar laukia „Žalgirio“ barjeras. Sostinės ekipos puolėjas A. Butkevičius teigė, jog jėgų dar yra likę: „Nemanau, kad pritrūksime fizinių jėgų. Svarbiausi bus psichologiniai aspektai, kaip savyje pasiruošime mačui. Lemiamas rungtynių faktorius bus kova ir širdis, kurią paliksime aikštelėje.

Vakar buvo laisvesnė diena – vakare turėjome treniruotę, bet ji buvo daugiau atstatomojo pobūdžio. Treneriai žino, ką daryti tokiose situacijose“.

Vilniaus „Rytas“ savo žiūrovų akivaizdoje priims Kauno „Žalgirį“ jau šiandien (kovo 10 d.). Susitikimo pradžia – 17.20 val. Bilietų ieškokite – „Tiketoje“.