Po ilgosios pertraukos puolime užstrigęs Vilniaus „Rytas“ nusileido „Žalgiriui“

2019 m. kovo 10 d., 19:56
R. Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe – LKL“) mače Vilniaus „Rytas“ (17-6) patyrė šeštąją nesėkmę. Vilniečiai namuose 59:85 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18) nusileido Kauno „Žalgiriui“ (21-3).

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyravo lygi kova. Penktąją susitikimo minutę M. Grigonis dvitaškiu persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (9:10). Netrukus pastarasis pridėjo dvi taiklias baudas ir kauniečiai įgijo trapą 3 persvarą (9:12). Paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis sostinės krepšininkams pavyko sumažinti deficitą iki minimumo. A. Parachouskis sudrebino krepšį galingu dėjimu ir po 10 minučių kovos švieslentėje degė skaičiai 18:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo emocingai. Arnas Butkevičius pelnė dvitaškį su pražangą (22:20), netrukus M. Grigonis ir vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Š. Jasikevičius užsidirbo po techninę nuobaudą. Tuo vilniečiai sėkmingai pasinaudojo, R. Stipčevičius taikliai realizavo abu baudų metimus ir D. Adomaičio auklėtiniai įsiveržė į priekį (24:20). Tačiau tada prabilo laikinosios sostinės toliašaudė artilerija. A. Milaknis į sostinės ekipos krepšį smeigė du tolimus metimus paeiliui, „Žalgiris“ spurtavo (27:31).

Pirmąją rungtynių pusę taip pat geriau užbaigė kauniečiai. T. Walkupas pelnė 6 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo L. Westermanas, E. Ulanovas įmetė abi baudas ir į ilgąją pertrauką svečiai iš Kauno išėjo turėdami 11 taškų persvarą (42:31).

Trečiajame  kėlinyje Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pademonstravo geležinę gynybą. Svečiai iš Kauno per pirmąsias 5 ketvirčio minutes leido „Rytui“ įmesti tik 2 taškus, o patys atsakė rezultatyvia atkarpa, spurtavo (13:2), ir po L. Westermano tritaškio susikrovė 21 taško pranašumą (35:56). Sužaidus 3 ketvirčius (41:63) pirmavo Kauno „Žalgiris“.

Per paskutines 10 susitikimo minučių „Rytas“ staigmenų nepateikė. Kėlinio pradžioje vilniečiai surengė spurtą (9:3). A. Parachouskis pelnė 6 taškus, R. Stipčevičius pridėjo tritaškį ir sostinės ekipa sumažino deficitą iki 16 taškų (50:66). Tačiau „Žalgirio“ krepšininkai atsakė atkarpa 11:3 ir po R. Jokubaičio baudos metimų nutolo 24 taškų persvara (77:53). „Betsafe – LKL“ čempionai šventė pergalę rezultatu  85:59 (18:17, 24:14, 21:10, 22:18).

„Jeigu nori laimėti, žaidžiant su „Žalgiriu“ privalai žaisti klysti kuo mažiau. Rungtynės vyko apylygiai, kol nepradėjome daryti grubių klaidų. Kauniečiai perėmė mačo kontrolę, kai du kartus iš eilės iššovė Milaknis. – Spaudos konferencijoje, po dvikovos kalbėjo „Ryto“ vyr. treneris Dainius Adomaitis. –  Kalbėjome, jog puolime turime kontroliuoti savo klaidas, nes „Žalgiris“ už jas labai skaudžiai nubaudžia. Taip ir įvyko. Pritrūko energijos, ši savaitė buvo itin sunki. 3 rungtynės per 6 dienas su labai pajėgiomis komandomis išvargino žaidėjus.“

„Rytas“: A. Parachouskis 17 (8/12 dvit., 7 atk. kam.), M. Girdžiūnas 9 (2/3 trit.), R. Stipčevičius 7, D. Sirvydis 6.

„Žalgiris“: T. Walkupas 21 (4/7 dvit., 3/5 trit., 4/4 baudos), M. Grigonis 16 (4/4 dvit., 5/6 baudos), B. Daviesas 15 (6/7 dvit.), L. Westermannas 14 (4/6 trit., 5 rez. perd.), A. Milaknis 6.