Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungę „Ryto“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Pasvalio

2018 m. spalio 27 d., 18:48

Vilniaus „Rytas“ (6-1) iškovojo šeštąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate. Sostinės komanda po atkaklios kovos išvykoje įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (3-5) rezultatu 89:78 (17:24, 27:18, 25:23, 20:11).

Rungtynių pradžia priklausė aikštės šeimininkams. Pasvaliečiai ketvirtį pradėjo spurtu 0:5, tada Evaldas Kairys atsakė 4 taškais paeiliui, tačiau visas pirmąsias 10 minučių „Pieno žvaigždės“ išlaikė iniciatyvą savo rankose. Emanuelio Omogbo ir Justino Wattso vedini pasvaliečiai pirmąjį ketvirtį laimėjo rezultatu 24:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Gedimino Petrausko auklėtiniai pirmą kartą per šias rungtynes padidino persvara iki dviženklės (28:17). Tačiau tada aukštesnę pavarą įjungė vilniečiai, komandą į priekį timptelėjo D.J Seeley ir Martynas Echodas, kurių pastangomis „Ryto“ krepšininkai sugrįžo į rungtynes. Sostinės krepšininkai 10 minučių atkarpą laimėjo devyniais taškais ir į rūbinę pasitarti išėjo pirmaudami (44:42).

Po ilgosios pertraukos, pirmąsias 5 minutes abi ekipos žengė koja kojon (49:50). Tada spurtą (0:6) surengė pasvaliečiai (49:50), po kurio vilniečių vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo iššovė jaunasis sostinės talentas Deividas Sirvydis, ir po jo dvitaškio likus pusei minutės iki trečiojo ketvirčio pabaigos „Rytas“ vėl išlygino rezultatą (63:63). Netrukus tritaškį pridėjo Eimantas Bendžius, o kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė Ch.Krameris. Vilniečiai pirmavo (69:65).

Paskutinį mačo kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo Echodas (73:67). Netrukus Pieno „Žvaigždės“ pelnė šešis taškus be atsako ir likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą (73:73). Susitikimo pabaigoje solo pasirodymą surengė Dominique Sutton‘as. 32-ejų metų amerikietis pelnė  6 taškus iš eilės, ir to pakako, kad Dainiaus Adomaičio auklėtiniai iškovotų šeštąją pergalę„Betsafe-LKL“ čempionate (89:78).

„Rytas”: D.Suttonas 14 (7 atk. kam., 25 naudingumo balai), E.Kairys 13, Ch.Krameris 11, M.Echodas, D.Sirvydis ir M.Girdžiūnas po 10.

„Pieno žvaigždės”: E.Omogbo 18, T.Galeckas 13, V.Šulskis 8, K.Petrukonis 8.