Pirmoji Vilniaus „Ryto“ treniruočių savaitė: naujo stiliaus įdiegimas, intensyvumas bei modernios technologijos

2018 m. rugpjūčio 23 d., 17:00

Vilniaus „Rytas“ prieš savaitę pradėjo treniruočių stovyklą sostinėje, kurioje didžiausia atsakomybė tenka fizinio parengimo treneriui Evaldui Kandratavičiui. Jis turi tinkamai paruošti krepšininkus sezonui, kuris startuoja lygiai už mėnesio ir šiemet ketina pareikalauti nemažai jėgų žaidžiant aukštu tempu.

„Ryto“ krepšininkai pastarąją savaitę sportavo kasdien po kelis kartus ir turėjo tik vieną laisvą dieną. Trečiadienį prie ekipos prisijungė amerikietis D.J.Seeley, kuris kol kas sportuoja individualiai ir bus integruotas į treniruotes artimiausiu metu.

E.Kandratavičius teigė, jog svarbiausia pastarąsias 7 dienas buvo įdiegti krepšininkams naujus įpročius ir bandyti pašalinti senus, nes to reikia norint rungtyniauti greičiau:

„Pradžioje paaiškinome žaidėjams savo treniruočių idėją, o pastarąją savaitę bandėme ją įgyvendinti aikštėje. Žaisime tokiu stiliumi, kokiu nori rungtyniauti daugelis komandų – greitai ir intensyviai. Žinoma, reikia mokėti komandą tinkamai paruošti tokiam žaidimui. Bandysime visose rungtynėse išlaikyti tokį tempą, kokio nesugebės palaikyti varžovai. Visi suprantame, ką reiškia greitas puolimas, tačiau mes kalbame apie aukštą tempo palaikymą abejose aikštės pusėse, visas 40 minučių.“

Norimas aukštas tempas rungtynėse reiškia, kad jį reikia ypatingai akcentuoti visų treniruočių metu:

„Norėdami greitai ir intensyviai rungtyniauti ateityje pamatus dedame dabar. Išbandome nemažai pratimų, kurie yra labai intensyvūs bei reikalauja daug jėgų. Žinoma, viskas turi būti atlikta negailint savęs bei kuo greičiau. Per pirmąją savaitę pamatėme, kad ne visi žaidėjai kol kas spėja dirbti mūsų norimu tempu, tačiau dėl to ir dirbame, kad išlygintume žaidėjų sportinę formą. Kai kurie krepšininkai turi senų įpročių nuolat stabtelti, todėl laikui bėgant turime juos ištaisyti. Treniruotėse sunku, bet reikia surasti valios ir energijos atlikti viską taip, kaip norime mes.“

Norint itin tiksliai įvertinti krepšininkų įdėtą darbą treniruotėse, E.Kandratavičius į pagalbą pasitelkė ir šiuolaikines technologijas. Nuo šiol, daugelyje ekipos treniruočių realiu laiku yra matomi bei fiksuojami žaidėjų duomenys, kurie leidžia susitelkti ties konkrečiomis užduotimis kiekvienam krepšininkui atskirai.

„Naudojame technologijas, kurios leidžia mums reguliuoti intensyvumą, – pasakojo treneris. – Paraginame žaidėjus dirbti intensyviau, jei matome, kad jis treniruotėje deda mažiau pastangų bei žinoma, patariame šiek tiek aprimti tiems, kurie dirba per stipriai. Tai leidžia mums protingiau paskirstyti krūvį bei atsirinkti pratimus tinkančius atsistatymui, lavinimui ar apšilimui. Galime dirbti tikslingiau. Mokslas visuomet yra protingiau nei intuicija.“

Ketvirtadienį D.J.Seeley jau dalyvavo kartu su komanda rytinėje treniruotėje, tačiau dirbo atskirai, nes „Ryto“ arenoje vyko labai intensyvus darbas, kuriam 28-erių gynėjas iš JAV dar nėra pasiruošęs. Krepšininkui reikia laiko priprasti prie Lietuvos laiko juostos bei paruošti kūną naujajam vilniečių intensyvumui aikštėje.

Didelį dėmesį Vilniaus krepšinio piramidei skiriantis „Ryto“ klubas pagrindinės komandos treniruočių stovykloje turi nemažai jaunimo, kuriam taip pat reikia atskiros bei itin akylos priežiūros.

„Daugiau patirties turintys krepšininkai turi ir įgūdžius bei galutinai susiformavusį kūną, todėl vasarą jiems daug dirbti nereikia. Jie atvyksta į treniruočių stovyklą ir greitai įsivažiuoja, o visai kitaip yra su jaunimu. Žinoma, jie turi daug noro įrodyti savo vertę treneriams, tačiau daugelis dalykų juos priverčia labai sunkiai dirbti ir naudoti daug fizinių jėgų. Bet kuris jaunas žaidėjas stumdydamasis su tokiais krepšininkais kaip Dominique'as Suttonas eikvoja daug energijos, o tuo tarpu amerikiečiui – tai nesukelia problemų.“

Savaitę „Ryto“ krepšininkus intensyviai ruošiantis E.Kandratavičius turi aiškią viziją, kaip žaidėjai turi darbuotis likusį mėnesį iki „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono pradžios.

„Norėdami sezone rungtyniauti aukštu tempu dar dvi savaites intensyviai treniruosimės, o vėliau pereisime į kitus rėžimus. Trečiąją savaitę treniruosimės intensyviau, bet trumpesnį laiką. Sieksime tapti galingesni. Likus savaitei iki pirmųjų rungtynių su „Juventus“ sumažinsime treniruočių intensyvumą ir sieksime startuoti kupini energijos.“

Netrukus paskelbsime Vilniaus „Ryto“ draugiškų rungtynių tvarkaraštį, o sostinės komandos reguliariojo sezono startas – jau rugsėjo 23 dieną „Ryto“ arenoje. Iš anksto pasirūpinkite naujojo sezono narystėmis, kurias rasite „Tiketoje“.

bcvilnius.lt

atgal