Pirmasis mūšis Europos taurėje: Vilniaus „Rytas“ – Malagos „Unicaja“ (apžvalga)

2018 m. spalio 02 d., 09:49

Jau šiandien Vilniuje startuoja Europos taurės pirmenybės, kurias atidarys Vilniaus „Ryto“ ir Malagos „Unicaja“ ekipų rungtynės. Pateikiame būsimųjų rungtynių apžvalgą bei komentarus prieš dvikovą.

„Rytas“ „Betsafe-LKL“ čempionatą pradėjo trimis pergalėmis. Namuose nesunkiai buvo nugalėta Utenos „Juventus“, o D.J.Seeley vedami vilniečiai išvykoje palaužė „Nevėžį“. Sugrįžę į namų areną vilniečiai dar sykį nesunkiai įveikė „Skycop“.

Į rikiuotę pastarąją savaitę sugrįžo komandos kapitonas Chrisas Krameris, kuris kasdien jaučiasi vis geriau, o rungtynėse atrodė užtikrintai. V.Garasto taurėje čiurną pasitempęs Martynas Echodas taip pat turėtų rungtyniauti, nes vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis rungtynių išvakarėse teigė, kad vidurio puolėjas yra sveikas.

„Varžovų komandoje jaučiasi geras susižaidimas, kadangi jiems pavyko išsaugoti 7 žaidėjus iš praėjusio sezono, – pasakojo D.Adomaitis. – Sistema liko tokia pati. Turėsime būti pasiruošę prieš labai aktyvią ir kibią gynybą. Tai yra labai subalansuota komanda, kuri turi nemažai labai aukšto lygio krepšininkų. Perimetro žaidėjai šioje komandoje atlieka pagrindinį vaidmenį, kuriuos privalome stabdyti.“

Vasarą prie „Ryto“ prisijungęs vienas iš rezultatyviausių Europos taurės žaidėjų D.Suttonas labai laukia ir aktyviai ruošiasi tarptautinėms kovoms:

„Jaučiuosi laimingas galėdamas rungtyniauti Europos taurėje, nes jos dėka daug keliaujame ir varžomės su aukščiausio lygio krepšininkais. Pirmoje dvikovoje privalome būti labai agresyvūs, išnaudoti kiekvieną galimybę ir atlikti tai, ką mokame geriausiai.“

Atvykstantys svečiai

Klubo vadovybė Malagoje po penkių metų bendradarbiavimo nusprendė atsisakyti Juano Plazos paslaugų. Į jo vietą atvyko L.Casimiro. Ispanų komandą papildė K.Wiltjeras, M.Lessortas, J.Fernandezas bei B.Robertsas. Trys iš jų atvyko iš Eurolygos klubų. Paskutinių kelių sezonų lyderis N.Nedovičius išvyko į Milano ekipą.

„Unicaja“ pirmose Ispanijos čempionato rungtynėse nugalėjo „Valencia“ 86:73. Rezultatyviausiai komandoje sužaidė A.Diazas surinkęs 17 taškų, o 15 pridėjo ekipos naujokas A.Wiltjeras.

Šį sezoną Malagos „Unicaja“ klubas žada išsiskirti stabilumu, kibia gynyba, atletiškumu ir kova po krepšiu.

„Kiekvienais metais Europos taurė auga kaip organizacija. Ji man vis labiau primena Eurolygą. Kiekvienos rungtynės turi būti sužaistos su maksimalia koncentracija. Jokio atsipalaidavimo negali būti, ypač tokioje grupėje į kokią patekome mes. „Rytas“ turi žaidėjų, kurie žaidė Ispanijoje. Jie yra talentingi metikai. Komanda šiuo metu žaidžia gaivų ir patrauklų krepšinį. Vilniečiai neturi daug ūgio po krepšiais, tačiau jų sukuriama gynybinė siena gali mus pristabdyti.“, – apie būsimą mačą kalbėjo L.Casimiro.

Malagos „Unicaja“ su sunkumais susidūrė net neišvykę iš Ispanijos. Komandos nariai vėlavo į skrydį, todėl Lietuvą ispanai pasieks tik rungtynių dieną.

Vilniaus „Ryto“ ir Malagos „Unicaja“ startas Europos taurėje – jau 19 val. „Siemens“ arenoje.

rytasvilnius.lt

atgal