Per vėlai pabudęs „Rytas“ pralaimėjo Šiauliuose

2022 m. gegužės 15 d., 19:20
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Sėkmingai rungtynes pradėjęs Vilniaus „Rytas“ pirmojo kėlinio pabaigoje krito į gilią duobę, iš kurios lipti pradėjo per vėlai. „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono nugalėtojai pusfinalyje sulaukė skaudaus antausio.

Pirmajame serijos mače šansų neturėję „Šiaulių-7bet“ krepšininkai atsakomosiose rungtynėse namuose pasiekė revanšą 84:72 (21:21, 31:14, 16:16, 16:21) ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1-1.

Antano Sireikos auklėtiniai laimėjo prieš „Rytą“ pirmą kartą šį sezoną – iki šiol buvo patirti penki pralaimėjimai. Giedriaus Žibėno kariauna pirmąjį pusfinalio serijos susitikimą sostinėje užtikrintai laimėjo 97:75. Trečiasis serijos mačas trečiadienį bus žaidžiamas Vilniuje.

Sostinės komanda pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą 21:10, tačiau gera pradžia puse darbo netapo. Šiauliečiai spurtavo 11:0 ir dar iki ketvirčio galo išlygino rezultatą 21:21, o antrojo kėlinio starte ir persvėrė rezultatą savo naudai 24:21.

Netrukus „Šiauliai-7bet“ įgavo dar didesnį pagreitį: įspūdingą atkarpą net 38:7 laimėję šeimininkai antrojo kėlinio pabaigoje pradėjo varžovų triuškinimą 48:28. Įpusėjus susitikimui šiauliečiai pirmavo 52:35.

Po pertraukos Saulės miesto ekipa vadelių nepaleido ir prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo apčiuopiamą persvarą 68:51. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui Martynas Varnas atstatė 19 taškų skirtumą 70:51, tačiau svečių tai nepalaužė.

Paskutiniajame ketvirtyje „Rytas“ pakilo į lemiamą šturmą – po spurto 21:4 skirtumas per pusę kėlinio ištirpo iki 5 taškų (72:74). Vis dėlto lemiamu metu itin svarbius dvitaškius pataikę Arminas Urbutis ir Donatas Sabeckis išsaugojo pergalę „Šiauliams-7bet“.

„Rytas“: Arnas Butkevičius 23 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Jarvisas Williamsas ir Ivanas Buva po 8, Margiris Normantas 7, Kenny Smithas 6 (8 rez. perd.).

„Šiauliai-7bet“: Donatas Sabeckis 17 (5 atk. kam.), Isaiah Armwoodas 15, Issufas Sanonas 11, Martynas Varnas 10,