Per vėlai atgijęs „Rytas“ pralaimėjo Panevėžyje

2019 m. balandžio 28 d., 19:11
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (24-9) turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje pralaimėjo Panevėžyje. Sostinės ekipos krepšininkai 74:83 (20:28, 15:15, 10:22, 29:18) nusileido „Lietkabeliui“ (21-12).

Nuo pat rungtynių Panevėžyje pradžios Vilniaus ekipos krepšininkai stengėsi greitai „išeidinėti“ į atakas ir išnaudoti labai trumpą „Lietkabelio“ atsarginių žaidėjų suolą. Šeimininkų ekipoje registruoti rungtynėms buvo vos 8 krepšininkai.

Pirmojo kėlinio viduryje „Ryto“ puolėjas A. Butkevičius bei Panevėžio ekipos gynėjas P. Valinskas apsikeitė tritaškiais, kuomet atakavo visiškai laisvi ir šeimininkai pirmavo (14:12).

Įpusėjus pirmam ketvirčiui, po įspūdingo P. Valinsko tritaškio iš labai toli paskutinėmis atakos laiko sekundėmis bei D. Tarolio dėjimo, sostinės komandos deficitas pasiekė 7 taškų ribą.

Ties tuo vilniečių bėdos nesibaigė – jau kitos atakos metu D. Needhamas prasižengė ir buvo nubaustas nesportine pražanga. Du baudos metimus realizavo P. Valinskas ir Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atsilikinėjo – 16:25.

Antrojo kėlinio pradžioje „Ryto“ kroatas R. Stipčevičius „smeigė“ du tritaškius ir Vilniaus krepšininkai „sudegino“ atsilikimą iki 4 taškų (26:30).

Nors atotrūkį vilniečiams sumažinti pavyko, tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigė šeimininkai, kurie po dvidešimties žaidimo minučių pirmavo 43:35.

Nors Dainiaus Adomaičio auklėtiniai stengėsi regzti greitas atakas, tačiau tai vaisių nedavė. Per pirmąją mačo pusę „Rytas“ tik du taškus pelnė greitų atakų metu.

Žaidimas vilniečiams „nesiklijavo“ ir trečiojo kėlinio pradžioje. „Lietkabelis“ surengė spurtą 9:3 ir sužaidus keturias minutes trečiame kėlinyje pirmavo jau 14 taškų. Prabėgus keletui minučių, po tikslaus „Lietkabelio“ įžaidėjo P. Valinsko tritaškio būnant visiškai laisvam, šeimininkų persvara išaugo iki 17.

Trečiame kėlinyje sostinės krepšininkai strigo puolime ir per kėlinį pelnė tik 10 taškų, tuo tarpu panevėžiečiai surinko 22 ir likus paskutiniam ketvirčiui „Rytas“ turėjo 20-ies taškų deficitą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje du tritaškius pataikė D. Needhamas, vieną pridėjo A. Butkevičius ir sostinės krepšininkų atsilikimas sumažėjo – 60:71.

Likus keturioms minutėms agresyviai po krepšiniu prasiveržęs D. Needhamas pataikė dvitaškį, A. Parakhouskis pelnė dvitaškį su pražangą ir lemiamą susitikimo atkarpą Vilniaus ekipa pasitiko atsilikinėdama 7 taškais.

Lemiamu metu „perlaužti“ rungtynių „Rytui“ nepavyko. Vilniaus krepšininkai nusileido varžovams 74:83.

„Rytas“: A. Butkevičius 17 (8 atk. kam.), M. Girdžiūnas 12 (4 atk. kam.), E. Bendžius (5 atk. kam.), D. Needham (5 rez. perd.) ir R. Stipčevič po 10.

„Lietkabelis“: P. Valinskas 20, S. Kulvietis 15, I. Iroegbu 13, M. Kupšas 11.