Penkiolikos taškų deficitą panaikinęs „Rytas“ iškovojo pergalę Utenoje

2019 m. balandžio 14 d., 18:57
lkl.lt/BNS nuotr.

Įspūdingai rungtynių pabaigoje atgijęs Vilniaus „Rytas“ (23-7) iškovojo svarbią pergalę Utenoje. Puikiai rungtynių pabaigoje sužaidę vilniečiai panaikino dviženklį deficitą ir 92:87 (24:22, 14:22, 20:26, 34:17) palaužė „Juventus“ (12-18) ekipą.

Pirmojo kėlinio viduryje po tikslaus A. Šikšniaus tolimo metimo Dainiaus Adomaičio kariauna atsilikinėjo 10:15. Netrukus sekė sėkminga „Ryto“ atkarpa: D. Needhamas į varžovams atsakė tiksliu šūviu iš toli, dar du tritaškius pataikė E. Bendžius, D.J. Seeley dviem reidais po krepšiu pelnė 4 taškus ir laimėję atkarpą 12:0 vilniečiai išsiveržė į priekį.

Rezultatyvia atkarpa kėlinio pabaigoje atsakė ir „Juventus“. Besibaigiant kėlinio laikui nesportinę pražanga buvo nubaustas M. Girdžiūnas, o pražangą išprovokavęs Utenos ekipos puolėjas K. Gainesas realizavo abu baudų metimus, tačiau jau kita uteniškių ataka buvo nesėkminga ir sostinės komanda išsaugojo pranašumą – 24:22.

Antrąjį ketvirtį vėl sėkmingiau pradėjo šeimininkai. Per tris žaidimo minutes jie pelnė 10 taškų be atsako ir sostinės komanda jau turėjo 8 taškų deficitą – 24:32.

Po minutės pertraukėlės vilniečiai labiau brangino kamuolį ir po D. Needhamo tritaškio išlygino rezultatą 34:34.

Kėlinį sėkmingai užbaigė M. Runkausko vedamas „Juventus“ ir po pirmų dvidešimties grynojo žaidimo laiko minučių „Rytas“ atsilikinėjo – 38:44.

Pirmoje mačo pusėje Vilniaus ekipą į priekį vedė po 11 taškų pelnę D. Needhamas ir E. Bendžius. Amerikietis dar sugebėjo atlikti ir 5 rezultatyvius perdavimus, tuo tarpu E. Bendžius iš toli atakavo 75 procentų tikslumu.

Kaip ir prieš tai du kėlinius, taip ir trečiąjį „Juventus“ pradėjo spurtu ir po G. Radzevičiaus prasiveržimo įgijo dviženklį pranašumą – 50:40.

Trečiame ketvirtyje sostinės ekipa daugiau stengėsi išnaudoti savo aukštaūgius. Vien per šį ketvirtį A. Parakhouskis pelnė 8 taškus, tačiau to nepakako, nes įvairų ir rezultatyvų puolimą demonstravo uteniškiai. Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei „Rytas“ atsilikinėjo net 15-a taškų (53:68).

Ketvirtojo kėlinio viduryje po D.J. Seeley dvitaškio ir E. Bendžiaus tolimo „šūvio“ deficitas kiek sumažėjo ir iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms „Rytas“ atsilikinėjo – 68:76.

Jau netrukus dviem tritaškiais atsakė „Juventus“ ir atsilikimas vėl buvo dviženklis. Tris tritaškius iš eilės pataikė ir „Rytas“, D.J. Seeley pridėjo dvitaškį bei taip uteniškių pranašumas žymiai sumažėjo. Likus trims minutėms sostinės komanda atsilikinėjo vos trimis taškais.

Likus mažiau nei minutei D. Needhamas smeigė tritaškį, po kurio priekyje jau buvo vilniečiai – 88:85.

Įgiję trapų pranašumą vilniečiai jį išsaugojo ir panaikinę net 15 taškų deficitą iškovojo svarbią pergalę rezultatu 92:87.

„Rytas“: D.J. Seeley ir A. Parakhouski (8 atk. kam.) po 22, D. Needham (8 rez. perd.) 19, E. Bendžius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) 17, M. Girdžiūnas 6.

„Juventus“: M. Runkauskas 14, A. Šikšnius ir M. Geben (7 atk. kam.) po 13, K. Gaines 12, K. Guščikas 11.