Paskutinės metų rungtynės: „Rytas“ sieks revanšo namų arenoje

2019 m. gruodžio 28 d., 10:55
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šiandien stos į paskutinę 2019 metų dvikovą. „Betsafe-LKL“ čempionate vilniečiai „Jeep“ arenoje priims Panevėžio „Lietkabelį“. „Rytas“ (10/5) ir „Lietkabelis“ (9/5) šiuo metu įsikūrę LKL turnyro lentelės kaimynystėje – komandos atitinkamai  užima antrą ir trečią vietas. 

Panevėžyje vykusiose pirmose tarpusavio rungtynėse pergalę 83:74 iškovojo „Lietkabelio“ krepšininkai. Blankiai rungtynes pradėję vilniečiai trečiąjį ketvirtį laimėjo 6 taškų skirtumu, o paskutinį kėlinuką pasitiko turėdami vienženklį deficitą. Visgi to nepakako iškovoti pergalei.

„Ryto“ vyriausiojo trenerio asistentas Mindaugas Brazys sako, kad pralaimėjimas Panevėžyje užgavo vilniečių ambicijas. „Šiandienos dvikova mums labai svarbi. Nusileidome Panevėžio komandai pirmoje sezono akistatoje. Todėl tiek mes, tiek, esu tikras, ir mūsų sirgaliai nori revanšo. Neklysiu sakydamas, kad pirmojo rato susitikime Panevėžyje mūsų ambicijos buvo užgautos, gavome gerą pamoką. Be to, turime žiūrėti ir į turnyro lentelę: šiandienos susitikimas yra dvikova dėl antrosios pozicijos joje“, – aiškina M. Brazys.

Paklaustas apie „Lietkabelio“ žaidimą M. Brazys išskiria panevėžiečių fiziškumą. „Daugeliui komandų „Lietkabelis“ yra nepatogus varžovas. Komanda išlaikė trenerį Nenadą Čenaką, kurio treniruojamos komandos visuomet žaidžia fizišką, kontaktinį krepšinį. Varžovus tai dažnai išmuša iš vėžių, negalime leisti, kad taip atsitiktų mums“.

Aukštaitijos ekipa per paskutines 7 rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo 5 pergales, o kiek netikėtus pralaimėjimus patyrė tik prieš Prienų „CBet“ (74:80) bei Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (75:78). LKL varžybose panevėžiečiai per rungtynes vidutiniškai pelno po beveik 77 taškus (6 vieta lygoje), atlieka po 18 rezultatyvių perdavimų (5 vieta lygoje) bei atkovoja po daugiau nei 37 kamuolius (4 vieta lygoje).

Dvikova Panevėžyje

Permainingoje Panevėžyje vykusioje akistatoje rezultatyviausiai vilniečių gretose rungtyniavo Mindaugas Girdžiūnas ir Evaldas Kairys, surinkę po 14 taškų. Martynas Echodas pridėjo 12 taškų bei atkovojo 8 kamuolius. 

Varžovų gretose įspūdingas rungtynes sužaidė Tomas Dimša, surinkęs 24 taškus, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 4 kamuolius. Prie pergalės taip pat svariai prisidėjo Vytenis Lipkevičius, pelnęs 13 taškų, ir Martynas Sajus, surinkęs 11 taškų.

„Lietkabelio“ lyderiai

Šiemet Panevėžio ekipoje sužibo karjeros sezoną žaidžiantis Tomas Dimša. Krepšininkas per rungtynes vidutiniškai pelno po 14,5 taško, o tai yra geriausias rezultatas „Lietkabelio“ ekipoje bei antras visoje lygoje. T. Dimšos pažangą išskiria ir M. Brazys. 

„Paskutiniu metu labai gerai atrodo T. Dimša. Šiame sezone žaidimo prasme jis žengė žingsnį į priekį. T. Dimša gerai skaito žaidimą, žaidžia brandų, protingą krepšinį. Kartu jis yra atletiškas, o šiemet dar gerokai patobulino metimą. Matosi, kad krepšininkas pasitiki savimi, be to, juo pasitiki ir treneris“, – sako M. Brazys. 

Visgi, kalbėdamas apie „Lietkabelio“ lyderius, treneris visų pirma išskiria 12,9 taško per rungtynes pelnantį ir daugiau nei 6 kamuolius atkovojantį Željko Šakičių. 

„Be abejonės, svarbiausias varžovų komandos žmogus yra Ž. Šakičius. Tai yra labai universalus ketvirtas numeris, prieš lėtesnius varžovus galintis sužaisti toliau nuo krepšio, o mažiau fiziškus – baudos aikštelėje. Be to, kroatas pasižymi geru aikštės matymu, turi gerą perdavimą. Žodžiu, puolime jis yra pavojingas įvairiose situacijose ir aikštelės vietose“.

Tarptautinis žygis

„Lietkabelio“ ekipa šį sezoną žaidžia FIBA Čempionų lygoje. Čia komanda startavo 4 nesėkmėmis iš eilės, kuomet buvo pralaimėta Sassario „Dinamo“, Manresos „BAXI“, Ankaros „Türk Telekom“ bei Ostendės „Telindus“. Visgi per paskutines 5 rungtynes aukštaičiai iškovojo net 4 pergales. 

Ž. Šakičius šiame turnyre vidutiniškai pelno net po 19,8 taško per rungtynes ir tai yra ketvirtas rezultatas visoje lygoje. Tomo Dimšos kraityje – 12,7 taško vidurkis. 

Vilniaus „Ryto“ bei Panevėžio „Lietkabelio“ susitikimas šiandien prasidės 17 val. Bilietus į rungtynes platina „Tiketa“.

rytasvilnius.lt

atgal