Pabaigą Panevėžyje geriau sužaidęs „Rytas“ – per žingsnį nuo titulo

2022 m. birželio 04 d., 19:54
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tęsiasi finalo kovos, kuriose dėl titulo grumiasi Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Ketvirtajame serijos mače „Lietkabelis“ savo arenoje 77:78 (22:19, 16:28, 20:7, 19:24) nusileido sostinės klubui ir lenktynėse iki keturių pergalių atsiliko 1:3

Rungtynėse vėl kiek geriau startavo „Rytas“, tačiau šeimininkai įsibėgėti neužtruko ir po Nikola Radičevičiaus tritaškio išlygino rezultatą – 8:8. Gerą atkarpą sužaidė septynis taškus pelnęs Tanneris Leissneris, tačiau rezultatą persvėrė Panagiotis Kalaitzakis – 16:15. Jarvis Williamsas dėjimu užbaigė Vaido Kariniausko perdavimą, o kėlinį užbaigė Kristupo Žemaičio taškai – 22:19

Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ priekyje laikėsi iki Luko Ulecko tritaškio – 26:27. Šeimininkų puolimas apsunko ant suolo sėdus Džordže Gagičiui, o „Rytas“ tuo pasinaudojo surengdamas spurtą 12:0 (33:26). Kraujavimą tritaškiu pristabdė K.Žemaitis, netrukus tokią savo sėkmę pakartojęs – 38:42. Antrąjį kėlinį idealiu prasiveržimu užbaigė Kennethas Smithas – 47:38.

Po ilgosios pertraukos skirtumas sukosi apie dviženklę ribą, kol šį kiek aptirpdė gera Gedimino Oreliko atkarpa – 45:52. Savo spurtą pratęsęs „Lietkabelis“ sugebėjo išsiveržti į priekį (53:52), o techninę pražangą užsidirbo Margiris Normantas. Šešių minučių „sausą“ persvarą „Rytas“ galiausiai nutraukė, tačiau „Lietkabelis“ išsinešė keturių taškų persvarą – 58:54.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ laikėsi priekyje, o likus žaisti daugiau nei keturias minutes pirmavo 71:65. Vilniečiams priartėjus svarbų tritaškį pataikė G.Orelikas, o po perimto kamuolio greitus taškus pelnė Dovydas Giedraitis – 76:69. Panevėžiečių klaidas išnaudoję svečiai priartėjo 73:76. Po šeimininkų baudos metimo iš toli driokstelėjo L.Uleckas – 76:77.

A.Butkevičius tuomet dėjimu persvėrė rezultatą, o „Lietkabelis“ nesugebėjo rasti atsakymo lemiamoje atakoje ir turėjo susitaikyti su pralaimėjimu.

Panevėžio klubas vaikšto itin plonu ledu – lygos istorijoje nė vienas klubas neišgelbėjo finalo serijos atsilikdamas 1:3.

„Rytas“ šiame mače jau registravo anksčiau apsirgusį Ivaną Buva, tačiau ant parketo jis nepasirodė. Tuo tarpu dalis „Lietkabelio“ krepšininkų žaidžia su smulkiomis traumomis, o mačo pabaigoje susižeidė ir P.Kalaitzakis.

Penktasis serijos mačas vyks Vilniaus „Jeep“ arenoje.

„Rytas“: Kennethas Smithas 18 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), Margiris Normantas 13, Arnas Butkevičius 12 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Tanneris Leissneris 9, Jarvis Williamsas 8.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas ir Panagiotis Kalaitzakis (6 atk. kam., 5/16 metimų), Kristupas Žemaitis 11 (3/4 tritaškių), Džordže Gagičius 9, Dovydas Giedraitis 8 (4 rez. perd.).