Mindaugas Brazys prieš lemiamą akistatą su „Juventus“: „Įtampa mus slėgs labiau“

2018 m. vasario 14 d., 16:00

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas trečiadienį pradės savo pasirodymą SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Sostinės komanda „Lietuvos ryto“ arenoje priims Utenos „Juventus“ ir sieks išvengti sensacijos ketvirtfinalyje antrus metus iš eilės. Apie būsimą akistatą oficialiai klubo svetainei internete papasakojo vyr. trenerio asistentas Mindaugas Brazys.

Sostinės klube bei Lietuvos nacionalinėje vyrų krepšinio rinktinėje besidarbuojantis M.Brazys atskleidė, kad įtampa labiau slėgs rungtynių šeimininkus, o į busimą akistatą reikia žvelgti atsakingai:

„Sunkiausia yra nusiteikti rimtai kovai, kai galbūt pakeliui link finalo tau yra silpnesnis varžovas „ant popieriaus“. Tokiose rungtynėse viskas išsilygina. Jie tikrai žais greitai bei laisvai ir atliks daugybę metimų. Jie nebijos jų pramesti.“

– Kiek svarbi komandai yra sekmadienio pergalė prieš „Žalgirį“?

– Ši pergalė yra labai svarbi mūsų komandai psichologiškai. Galbūt nesijautėme labai gerai po Europos taurės finišo, tačiau nugalėjome Eurolygos kalibro ekipą ir žaidėjams dabar bus šiek tiek lengviau.

Apskritai, nenorėčiau pernelyg kalbėti apie praeitį. Turime galvoti apie būsimą akistatą su „Juventus“.

– Ar nebus sunku motyvuoti krepšininkų naujai kovai?

– Aš visuomet prisibijau tokių rungtynių. Žaidi namuose, esi favoritas, tačiau vienas mačas gali lemti iškritimą. Varžovai atvažiuoja, jų niekas neslegia, jie nėra favoritai, o pralaimėjus – niekas prie kryžiaus nekals. Esame favoritai, todėl reikia pripažinti, kad įtampa mus slėgs labiau.

– Kas svarbiausia taurėse, kai vienos rungtynės yra lemtingos?

– Sunkiausia yra nusiteikti rimtai kovai, kai galbūt pakeliui link finalo tau yra silpnesnis varžovas „ant popieriaus“. Tokiose rungtynėse viskas išsilygina. Jie tikrai žais greitai bei laisvai ir atliks daugybę metimų. Jie nebijos jų pramesti.

Puikus pavyzdys – „Neptūno“ ir „Dzūkijos“ dvikova. Klaipėdos ekipa savo varžovus buvo prieš keletą dienų įveikusi išvykoje ir labai lengvai. Tuo tarpu KMT pirmenybėse buvęs nenusiteikimas ir padarė tą „meškos paslaugą“.

– Kokie svarbiausi faktoriai mače su Utenos „Juventus“?

– Niekam nėra paslaptis, kad Utenos klubas yra stipriai priklausomas nuo Anthony Irelando žaidimo. Pelnęs kelis lengvus taškus jis „užsikuria“, įkvepia savo komandos draugus ir tampa vienu pagrindinių pergalių kalvių.

Arvydas Šikšnius taip pat gali būti labai pavojingas. Treniravau jį Klaipėdoje, todėl gerai jį pažįstu. Dabar jis pasitiki savo jėgomis, dažnai atakuoja krepšį ir įsižaidęs gali pridaryti problemų.

– Kokį krepšinį žaidžia „Juventus“?

– Tai nėra taktiškai sudėtingas žaidimas. Deriniai dažniausiai nebūna ilgi, vos su keliomis užtvaromis ir yra nemažai laisvės. Mesti žaidėjai gali penktą, šeštą atakos sekundę, o apibendrinant galima sakyti, kad jie žaidžia atvirą krepšinį.

Tiesa, žaidžiant su tokio stiliaus komandomis mums šiemet buvo nelengva, todėl reikia į šią kovą žiūrėti labai atsakingai ir nusiteikti sunkiam vakarui.

Sostinės ekipos sirgaliai kviečiami įsigyti bilietus į KMT ketvirtfinalio rungtynes prieš Utenos klubą. Vilniaus klubo šūkis – „Kartu mes komanda“, kuris geriausiai atspindi tai, jog „Lietuvos rytui“ svarbiausia yra gerbėjų palaikymas. Bendraukime, tikėkime ir palaikykime savo Vilniaus komandą #kartu.

Bilietų kaina į rungtynes prieš „Juventus“ ekipą – tik 6 eurai.

bcvilnius.lt

atgal