Martynas Echodas – apie būsimas rungtynes su „Žalgiriu“ ir dvigubą motyvaciją šiam derbiui

2018 m. balandžio 11 d., 19:45

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos penktadienį laukia neeilinis mūšis – laikinojoje sostinėje dėl pirmosios vietos „Betsafe-LKL“ pirmenybių reguliariajame sezone bus kaunamasi su Kauno „Žalgiriu“. Prieš išvyką tiesioginėje klubo „Facebook“ transliacijoje apsilankė 20-metis Martynas Echodas, kuris nekantrauja pradėti šią grandų dvikovą ir jai žada atiduoti visas jėgas.

M.Echodas trečiadienio „Facebook“ transliacijoje atsakė į sirgalių klausimus apie būsimą akistatą bei savijautą Vilniuje. Krepšininkas taip pat atskleidė savo įspūdingo šuolio paslaptį, mėgstamą ritualą prieš rungtynes bei kol kas įspūdingiausias karjeros rungtynes, kuriose jis surinko net 53 naudingumo balus.

– Praėjusį sezoną atstovaudamas „Šiauliams“ surinkote net 53 naudingumo balus. Ką galite papasakoti apie tą dieną bei kol kas rekordines karjeros rungtynes?

– Tai buvo paskutinės sezono rungtynės, todėl galbūt prisidėjo atsipalaidavimas. Gerai sužaidžiau mačą prieš tai, todėl pasitikėjimo savo jėgomis taip pat netrūko. Tikrai nebuvo kažkokio ten ypatingo jausmo, tiesiog žaidžiau atsipalaidavęs.

– Ką kalbėjote su Rimu Kurtinaičiu, kai šis kvietė jus prisijungti prie „Lietuvos ryto“?

– Jis man sakė, kad būsiu jauniausias komandoje, todėl turėsiu viską jam įrodyti savo noru, užsidegimu bei energija. Trenerio teigimu, žais ne daugiausiai uždirbantys krepšininkai, o tie, kurie tas minutes išsikovos.

– Kuo šis sezonas kitoks, nei pernai Šiauliuose? Kokie didžiausi skirtumai?

– „Lietuvos rytas“ yra aukštesnio lygio komanda, todėl Vilniuje yra šiek tiek mažiau laisvės improvizuoti. Šiauliuose buvau vienas iš pagrindinių žaidėjų, todėl turėjau tos laisvės daugiau. Sostinėje turiu savo rolę ir turiu ją gerai atlikti. Negaliu nei piktnaudžiauti metimas, nei ilsėtis gynyboje.

– Kaip dabar jaučiatės komandoje? Ar esate patenkintas savo role?

– Taip, labai. Komandos draugai buvo labai šaunūs ir padėjo man greitai pritapti. 

– Ar patinka gyventi Vilniuje?

– Vilnius šiek tiek skiriasi nuo Kauno ir yra modernesnis. Sostinėje yra labai daug vietų, kurias norisi aplankyti, o ypač gražus yra senamiestis. 

– Kaip tėvai reagavo, jog išvažiuojate žaisti į Vilnių?

– Tik teigiamai. Tikrai palaikė, nes linki man paties geriausio. Net nežinau, kokia kita reakcija gali būti. 

– Su kuo geriausiai sutariate?

– Su visais labai gerai sutariu, bet galbūt daugiausiai bendrauju su Deividu Sirvydžiu bei Roku Giedraičiu.

– Kokios nuotaikos prieš mačą su „Žalgiriu“?

– Labai geros. Labai laukiu šių rungtynių. Noriu visas jėgas atiduoti bei žinoma – laimėti.

– Koks jausmas rungtyniauti „Lietuvos ryto“ komandoje?

– Labai geras. Vilniuje yra nuostabus sirgalių palaikymas, o mieste žmonės mane sutikę sveikinasi bei šypsosi. Tikrai labai smagu.

– Iš šono atrodo, jog prieš „Žalgirį“ rungtyniaujate su dviguba energija. Kas Jus labiausiai motyvuoja šiame derbyje?

– Tai yra grandų mūšis bei pagrindiniai mūsų oponentai dėl pirmosios vietos. Nuo pat vaikystės žiūrėdavau šį derbį, todėl tai ir prideda motyvacijos. Daug tų aspektų, o vienas iš jų – jog pergalės atveju kiltume į pirmąją vietą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

– Koks jūsų atliktas dėjimas į krepšį buvo pats įsimintiniausias?

– Neseniai galvojau apie šį dalyką ir manau, jog man labiausiai įsiminė dėjimas praėjusį sezoną per Anatolijų Kaširovą.

– Kokia jūsų įspūdingo šuolio paslaptis? Ar dirbate ties šiuo žaidimo aspektu?

– Pernelyg ties tuo nedirbau, bet vaikystėje tėtis mėgėjiškai žaidė krepšinį ir salėje būdavo gerokai žemesnis krepšys. Nuo pat mažų dienų bandydavau pasiekti lentą ar tinkliuką, o vėliau ir įdėjau.

– Kelerių metų pirmą sykį „įkrovėte“ iš viršaus?

– 13-os.

– Ar esate nulaužęs lanką?

– Kol kas dar ne (šypsosi).

– Ar planuojate savo puolimo arsenalą praplėsti tritaškiais metimais?

– Taip, tikiuosi, jog kitą sezoną. Šią vasarą noriu ties tuo padirbėti.

– Kokius dar žaidimo elementus planuojate tobulinti vasarą?

– Galbūt banaliai nuskambės, bet driblingas, tolimi metimai bei žaidimas nugara. Manau, kad tobulinti galima viską. Aukščiausio lygio krepšininkai tobulėja nuolat.

– Kokias NBA komandos palaikote?

– „Cavaliers“ bei „Spurs“. Taip pat mėgstu ir „76ers“, nes tai yra labai įdomi komanda, kuri dabar yra iškovojusi net 15 pergalių iš eilės. Filadelfijos klubas demonstruoja labai gerą krepšinį, o ateityje ši ekipa bus labai galinga.

– Mėgstamiausi NBA krepšininkai?

– LeBronas Jamesas ir Blake'as Griffinas.

– Ar turite ritualą prieš rungtynes? Kokį?

– Prieš rungtynes ateidamas į rūbinę visuomet klausausi muzikos. Dažniausiai repo. Man tai padeda susidėlioti mintis bei nusiraminti. 

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas kviečia visus vilniečius prisijungti prie „B Tribūnos“ arba fanų autobuso ir keliauti į mūšį su „Žalgiriu“. Pergalės atveju – pirmoji vieta „Betsafe-LKL“ čempionate likus penkiems turams, bei įsiminta kelionė namo daugiau nei 200-ų fanų apsuptyje. Registruotis kelionei galite susisiekę su „B“ Tribūna „Facebook“ paskyroje, o fanų autobuso bilietus rasite mūsų oficialioje e. parduotuvėje „bcvilnius/eshop“.

bcvilnius.lt

atgal