M. Girdžiūnas prieš dvikovą su „Neptūnu“: „Viskas prasidės nuo gynybos“

2019 m. balandžio 09 d., 13:33
lkl.lt/BNS nuotr.

Prieš kiek daugiau nei savaitę Vilniaus „Rytas“ namuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“. Solidžiai gynyboje sužaidę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai į savo krepšį praleido tik kiek daugiau nei pusšimtį taškų ir iškovojo pergalę 18 taškų persvara. 

Jau rytoj šių dviejų komandų laukia dar viena akistata, tik šį kartą – uostamiestyje. Iš Klaipėdos kilęs „Ryto“ gynėjas Mindaugas Girdžiūnas pasidalino savo mintimis apie svarbią pergalę Vilniuje bei tikslus rytdienos rungtynėse.

Kovo pabaigoje „Siemens“ arenoje vykusiose vilniečių ir Kazio Maksvyčio auklėtinių rungtynėse svarbiu „Ryto“ pergalės faktoriumi tapo veiksmai besiginant. Nei vienas „Neptūno“ krepšininkas tose rungtynėse nepelnė daugiau nei 9 taškų.

„Tose rungtynėse puikiai sužaidėme gynyboje, – apie susitikimą sostinėje kalbėjo M. Girdžiūnas. – Praleidome tik 52 taškus, tas stipriai prisidėjo prie mūsų pergalės. Rungtynių pabaigoje sužaidėme gerai. Stengsimės tokį žaidimą pademonstruoti rytoj Klaipėdoje. Vėl viską pradėsime nuo gynybos ir jei žaisime taip, kaip namuose, viskas turėtų būti gerai.

Žinome, kad „Neptūnas“ labai pavojingai rungtyniauja puolime, gali demonstruoja įvairų žaidimą, tad rytdienos rungtynėse vienas svarbiausių aspektų ir bus gynyba.“

Vilniečiai iškovojo svarbią pergalę, kuri leido kiek sustiprinti savo pozicijas „Betsafe-LKL“ turnyrinėje lentelėje. Pasak, sostinės ekipos gynėjo pralaimėjimą Vilniuje patyręs „Neptūnas“ bus pasiruošęs atkakliai akistatai. 

„Kiekviena komanda po pralaimėjimo nori revanšuotis, ypač žinant tai, kad dabar jie žais namų arenoje ir bus nusiteikę rimtai kovoti.“ 

Visai neseniai išsiskyrė ir „Neptūno“ bei uostamiesčio ekipos gynėjo K. Weaverio keliai. M. Girdžiūnas komentuodamas šią situaciją teigė, jog amerikiečio išvykimas gali stabilizuoti rytdienos varžovų gretas.

„Kartais išvykstantis žaidėjas suteikia papildomą impulsą komandai, o kartais kaip tik, tai komandą paveikia neigiamai. Sunku pasakyti kaip bus šiuo atveju, bet manau, kad kiti žaidėjai mobilizuosis ir stengsis užpildyti jo vietą.“

Praėjusį mėnesį M. Girdžiūnas surengė įspūdingą asmeninį pasirodymą. „Betsafe-LKL“ rungtynėse su „Šiauliais“ 188 centimetrų ūgio gynėjas pelnė 37 taškus, pataikė 7 tritaškius metimus ir surinko 37 naudingumo balus.

„Po tų rungtynių kažko išskirtino varžovų komandų žaidime nepastebėjau, visi ginasi taip pat kaip ir anksčiau, nemanau, kad sulaukiu didesnio varžovų dėmesio“ – kalbėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs sostinės komandos gynėjas.

rytasvilnius.lt

atgal