M. Fosterio vedamas „Rytas“ triumfavo Čempionų lygos „Top 16“ etape

2023 m. sausio 31 d., 21:57
basketballcl nuotr.

Villniaus „Rytas“ (1-1) pasiekė pirmąją pergalę Čempionų lygos „Top 16“ grupėje. G. Žibėno treniruojama ekipa namų tvirtovėje 95:88 (26:14, 22:17, 22:26, 25:31) įveikė Stambulo „Bahcesehir Koleji“ (0-2).

Nuo pradžių jautį už ragų griebę vilniečiai, po tikslaus Gyčio Radzevičiaus tolimo metimo kėlinio pabaigoje, pirmąjį ketvirtį baigė įgiję dviženklį pranašumą – 26:14.

Greitomis atakomis svečius iš Stambulo atakavęs „Rytas“, prabėgus beveik pusei antrojo kėlinio laiko, įgijo net 20 taškų persvarą (42:22).

Visi pirmoje dvikovos pusėje pasirodę sostinės ekipos žaidėjai pelnė taškus ir „Rytas“ į rūbinę išėjo išlaikydamas turėtą pranašumą – 48:31.

Antrąją rungtynių pusę vilniečiai pradėjo dvejomis klaidomis ir 0:8 atkarpa, taip sumažindamas varžovų atsilikimą iki vienženklio – 48:39.

„Rytas“ į „Bahcesehir Koleji“ spurtą atsakė realizuodamas kelis tolimus metimus. Bet varžovams pavyko 4 taškais laimėti trečiąjį ketvirtį ir minimaliai sumažinti buvusį deficitą  – 70:57.

Nors svečiai iš Stambulo „Ryto“ paleisti neketino, tačiau aidint MVP skanduotėms Marcusas Fosteris dviem taikliais baudų metimais pelnė 30 tašką ir padėjo tašką šioje akistatoje. Tai buvo pirmasis sostinės ekipos laimėjimas Čempionų lygos „Top 16“ etape.

Vieną po kito įspūdingus pasirodymus rengiantis M. Fosteris šį vakarą vėl buvo rezultatyviausias. Gynėjas surinko 30 taškų, realizuodamas 5 iš 8 tritaškių, ir vien per ketvirtajį kėlinį įsirašė 15 taškų į savo sąskaitą.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 30 (10/17 met.), Gytis Radzevičius ir Martynas Echodas – po 11, Benedekas Varadi 10.

„Bahcesehir Koleji“: Jerry Boutsiele 23 (10 atk. kam.), Jamaras Smithas 19, Langstonas Hallas 13.