M. Fosterio šou atnešė „Rytui“ pergalę grandų mūšyje

2022 m. lapkričio 06 d., 19:59
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nepašykštėjęs pirmasis šio sezono grandų mūšis. Po ilgos pertraukos į sostą grįžęs Vilniaus „Rytas“ (5-3) savo arenoje 89:85 (23:27, 20:21, 20:21, 26:16) įveikė Kauno „Žalgirį“ (7-1).

Tritaškiu rungtynes atidarė Margiris Normantas, baudų metimais jam atsakė Rolandas Šmitas, o po šeimininkų klaidos greitoje atakoje pasižymėjo Edgaras Ulanovas. Po geros „Ryto“ atkarpos tritaškį pataikė Ignas Brazdeikis – 7:8. Marcusas Fosteris tritaškiu padvigubino vilniečių pranašumą – 18:12. Amerikietis dar kartą iššovė iš toli, jam atsakė Karolis Lukošiūnas – 18:21. M. Normantas ir Tomas Lekūnas surinko antrąsias pražangas, o Lukas Lekavičius išvedė kauniečius į priekį – 27:23.

Tiek Kazys Maksvytis, tiek „Ryto“ atsarginių suolelis dar antrajame kėlinyje gavo įspėjimus dėl techninių pražangų, o Kevarriusas Hayesas ir Martynas Echodas apsikeitė dvitaškiais su pražangomis. „Rytas“ sugebėjo išlyginti rezultatą (35:35), bet vėl nesustabdė K. Hayeso. Amerikietis pats save apribojo puolime smūgiu alkūne užsidirbdamas nesportinę pražangą prieš Luką Ulecką. Aikštėje pasirodė ir Mantas Kalnietis, o „Žalgiris“ į ilgąją pertrauką išsinešė pranašumą 48:43.

K. Hayeso dėjimas leido svečiams kėsintis į dviženklį pranašumą, o šią ribą „Žalgiris“ peržengė Keenano Evanso metimu – 56:45. „Rytas“ sugebėjo atsitiesti ir po dar vieno M. Fosterio tritaškio priartėjo iki 57:61. „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolelis užsidirbo techninę pražangą, kurią M. Normantas pavertė taikliu baudos metimu. Po trijų kėlinių komandos skyrė 6 taškai – 69:63.

Pro šalį metimus laidęs K. Lukošiūnas galiausiai atakuodamas iš toli gavo Jarviso Williamso bloką. Snaiperis buvo pakeistas, o „Rytas“ pagavęs gerą bangą priartėjo per vieną metimą – 72:74. I. Brazdeikis praradęs kamuolį užsidirbo nesportinę pražangą prieš M. Normantą. Vilniečių kapitonas baudų metimais išlygino rezultatą – 74:74. Likus žaisti tris minutes rezultatą persvėrė M. Fosteris – 78:77. Iniciatyvą į savo rankas tvirtai perėmęs gynėjas smaigstė vieną metimą po kito – 84:79.

K. Evansas tuomet pataikė tik vieną baudos metimą, bet „Žalgiris“ apsigynė, o M. Normantas penktuoju prasižengimu pasiuntė K. Hayesą mesti baudų metimus. Amerikietis abu kartus buvo tikslus. Tritaškiu mačą nulėmė M. Fosteris – 87:82. K. Lukošiūnas dar pataikė iš toli, bet žaisti liko mažiau nei dvi sekundes. Paskutinį tašką padėjo Gyčio Masiulio baudų metimai.

Siautėjęs M. Fosteris per 33 minutes suvertė net 34 taškus (6/10 dvitaškių, 6/9 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovojo 5 ir prarado 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė bei surinko 31 naudingumo balą.

Vilniečiai laimėjo net ir gerokai nusileisdami svečiams naudingumo balais – 89:101.

„Rytas“ turėjo verstis ir be svarbaus aukštaūgio – dėl sveikatos problemų rungtynes praleis Evaldas Kairys.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 34, Martynas Echodas 12 (8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas (5 rez. perd.) ir Margiris Normantas po 10.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 18 (3/6 tritaškių), Keenanas Evansas 12, Edgaras Ulanovas 10 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Kevarriusas Hayesas 9 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 8.