M.Echodas: „Dzūkijai“ nestigs pasitikėjimo savo jėgomis“ (apžvalga)

2018 m. vasario 17 d., 09:00
R.Vyšniausko nuotr.

Šeštadienį „Lietuvos ryto“ komanda pratęs kovą dėl prestižinio trofėjaus – Karaliaus Mindaugo taurės.

Vilniečiai pirmajame turnyro Klaipėdoje pusfinalyje susitiks su Alytaus „Dzūkijos“ klubu.

Šį sezoną sostinės komanda su būsimaisiais varžovais kovojo tris kartus ir iškovojo visas pergales.

Tiesa, ne visos rungtynės Rimo Kurtinaičio auklėtiniams klostėsi lengvai.

Ypatingai aršiai „Dzūkija“ su vilniečiais kovojo savų sirgalių akivaizdoje gruodžio 30 dieną vykusiame susitikime.

Po trijų kėlinių svečiai pirmavo 58:51. Paskutinio ketvirčio metu taiklią ranką demonstravo R.Giedraitis, o skirtumas tarp klubų pasiekė dviženklę ribą.

Vis dėlto „Dzūkija“ nepasidavė ir likus žaisti dvi minutes priartėjo iki 4 taškų (78:74).

Galutinis žodis mače priklausė „Lietuvos ryto“ įžaidėjui Ch.Krameriui, kuris smeigė tritaškį, ramindamas aistras Alytaus sporto arenoje. Galutinis rungtynių rezultatas – 85:74.

Paskutinį kartą abi komandos tarpusavyje jėgas išbandė sausio 27 d. Vilniuje, kai „Lietuvos rytas“ laimėjo 105:84.

Po dviejų kėlinių „Dzūkija“ atsiliko tik tašku ir susitikimo baigtį nulėmė aikštės šeimininkų spurtas trečiajame kėlinyje (32:13).

Alytiškiai dar stengiasi sulipdyti komandą po sausio mėnesį įvykusių permainų, kai klubą paliko net trys legionieriai – Domagojus Samacas, Katinas Reinhardtas ir Alejandro Hernandezas.

Taip pat buvo nusamdytas naujas treneris Alaras Varrakas, kuris poste pakeitė makedoną Nikolą Vasilevą.

Staigmena Klaipėdoje

Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio etape atkaklios kovos netrūko ne tik mače Vilniuje.

Krepšinio sirgalius labiausiai nustebino būtent Alytaus klubas, svečiuose sugebėjęs nugalėti KMT finalinio ketverto turnyro šeimininkus Klaipėdos „Neptūną“.

Rungtynes uostamiestyje komandos pradėjo apylygiai, o po pirmųjų dešimties minučių dviejų taškų persvarą turėjo „Dzūkija“ (19:17). Alytiškiai pratęsė sėkmingą žaidimą antrajame kėlinyje ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 7 taškų pranašumą – 39:32.

Susiėmęs „Neptūnas“ pavijo savo varžovus, tačiau nedidelę persvarą vis tiek išlaikė „Dzūkija“.

Visą ketvirtąjį kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, vis dėlto rungtynių pabaigą fantastiškai sužaidę alytiškiai buvo padidinę pranašumą iki dviženklės ribos, kurios klaipėdiečiai ištirpdyti nesugebėjo – 77:85.

Puikias rungtynes sužaidė „Dzūkijos“ amerikietis Parrishas Petty – gynėjas per 31 aikštėje praleistą minutę pelnė 17 taškų (3/4 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 11 bei perėmė 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tiek jis, tiek ir kitas neseniai komandą papildęs legionierius Alanas Wigginsas prieš Vilniaus klubą dar nėra rungtyniavęs.