M. Brazys apie šeštadienio „Ryto“ varžovus: „Šiauliai“ žaidžia gerą ir gražų krepšinį

2019 m. spalio 25 d., 14:30
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Šeštadienį „Jeep“ arenoje sostinėje į „Betsafe–LKL“ akistatą stos Vilniaus „Rytas“ ir Šiaulių „Šiauliai“ – dvi rezultatyviausių lygos komandų trejete įsikūrusios ekipos. Vilniečiai, per sutikimą vidutiniškai pelnantys po beveik 86 taškus, rezultatyviausių sąraše yra antri, o 6 taškais mažesnį vidurkį fiksuojantys šiauliečiai – treti. 

Per penkis čempionato susitikimus Šiaulių komanda iškovojo 2 pergales ir pralaimėjo 3 kartus. Visos 3 nesėkmės buvo patirtos sezono pradžioje, kuomet Saulės miesto komanda nusileido Kauno „Žalgiriui“, Utenos „Juventus“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėms“. Visgi po šių nesėkmių komanda sugebėjo išlipti iš duobės ir iškovoti dvi pergales išvykose. Klaipėdoje vietos „Neptūnas“ buvo patiestas 94:90, o Kėdainių „Nevėžis“ nugalėtas 98:85.

Šios dvi pergalės leido šiauliečius iš „Betsafe–LKL“ turnyro lentelės dugno pakilti į 5 vietą. 

„Šiauliai yra naujai surinkta komanda. Galbūt todėl sezono pradžioje jie šiek tiek strigo. Tačiau dabar, skaičiuojant LKL ir Karaliaus Mindaugo taurės varžybas, šiauliečiai turi 4 pergalių seriją. Vadinasi, komanda pagavo ritmą, atsiranda žaidėjų tarpusavio ryšiai. Komanda gerai žaidžia išvykose, būtent svečiuose nugalėjo „Neptūną“ ir „Nevėžį“. Kalbant apie žaidimo braižą, galiu pasakyti, kad „Šiauliai“ greitai atakuoja, tai yra vadinama vieno perdavimo komanda. Jie turi daug metikų, be to, ginasi pakankamai agresyviai ir daug taškų pelno po perimtų kamuolių. Žodžiu, komanda žaidžia gerą ir gražų krepšinį“, – sako „Ryto“ vyriausiojo trenerio asistentas Mindaugas Brazys. 

„Šiaulių“ žaidimas šiame sezone sukasi aplink 2,06 m ūgio Roką Gustį. Vasarą iš Ispanijos antrojo diviziono į Lietuvą persikėlęs krepšininkas kol kas patenka net į kelis svarbiausius LKL geriausių žaidėjų dešimtukus. Jis yra aštuntas pagal rezultatyvumą (vidutiniškai 12,6 taško per rungtynes), pirmas – pagal atkovotus kamuolius (vidutiniškai 8,4 per rungtynes), antras – pagal naudingumą (19 balų) ir išprovokuotas pražangas (po 5,4 per rungtynes).

R. Gusčiui Antano Sireikos vadovaujamoje komandoje neblogai talkina amerikietis Kevinas Hardy, kuris per rungtynes pelno po 9,4 taško ir atlieka po 3,6 rezultatyvaus perdavimo. Be to, 1,88 cm ūgio gynėjas per rungtynes dar atkovoja ir po 5,2 kamuolio. 

Dar du Šiaulių krepšininkai per rungtynes pelno po daugiau nei 10 taškų. Amerikietis Akeemas Wrightas fiksuoja 10,6 taškų vidurkį, o Benas Griciūnas – 10,4.

Vilniaus „Ryto“ ir Šiaulių „Šiaulių“ susitikimas šeštadienį prasidės 17 val. Rungtynės vyks „Jeep“ arenoje Vilniuje, o bilietus į jas platina „Tiketa“.

rytasvilnius.lt

atgal