„Lietuvos rytui“ pirštinę meta „Vytautas“

2018 m. kovo 03 d., 09:00
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa (19–4) po trijų savaičių pertraukos stos į kovą „Betsafe–LKL“ čempionate ir Prienuose susitiks su „Vytauto“ (5–18) klubu.

Būsimieji Rimo Kurtinaičio auklėtinių varžovai pastaraisiais mėnesiais nedingsta iš pirmųjų žiniasklaidos puslapių – nors komanda Lietuvos čempionate užima paskutinę vietą, tačiau ją garsina broliai Ballai.

Dvikovos

Šį sezoną „Betsafe–LKL“ pirmenybėse komandos varžėsi du kartus ir vilniečiai iškovojo abi pergales.

Spalio 5 dieną vilniečiai Prienuose laimėjo 75:69, o sausio 6 dieną sostinės klubas savo arenoje 113:56 nepasigailėjo varžovų.

Pirmojo susitikimo pradžioje Virginijaus Šeškaus žaidėjai turėjo kelių taškų pranašumą, tačiau siautėti pradėjęs vilniečių gynėjas Benas Madgenas padėjo svečiams išlyginti rezultatą.

Antrajame kėlinyje puikus sostinės komandos žaidimas tęsėsi, o R.Kurtinaitis į aikštę išleido tuometinį ekipos naujoką L.Mavrokefalidį. Graikas žaibiškai atidarė savo taškų sąskaitą Vilniaus klube ir svečių persvara pasiekė rekordinę 13 taškų ribą (33:20). Šeimininkai nenuleido rankų – prieš ilgąją pertrauką surengė tritaškių šou, o rezultatas tapo lygus (36:36).

Atkakli kova aikštėje vyko iki pat rungtynių pabaigos. Galiausiai savo žodį tarė jaunasis Martynas Echodas – jis atkovojo kamuolį puolime ir privertė varžovą prasižengti. Dar po kelių akimirkų 206 cm puolėjas atliko puikų perdavimą Mindaugui Lukauskiui, kuris pelnė dvitaškį (73:69). „Lietuvos rytas“ išlaikė persvarą iki pat susitikimo pabaigos ir šventė pergalę 75:69.

Tuo tarpu žiemą vykusiame mače „Lietuvos ryto“ ekipa sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes ir susitikimo likimą nulėmė jau pirmajame kėlinyje.

Rungtynių pradžioje vilniečiai šovė į priekį ir pirmavo 11:0. Netrukus svečiai pelnė pirmuosius taškus, tačiau „Lietuvos ryto“ sirgalius tritaškiu nudžiugino nuo suolo pakilęs B.Madgenas. Po pirmojo ketvirčio sostinės klubas buvo priekyje 31:11.

Prieniškių gretose taškus pradėjo rinkti T.Dimša, o skirtumas tarp klubų aptirpo. „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tai leido stabilizuoti rungtynių eigą – po A.Jomanto ir R.Giedraičio taškų vilniečiai išlaikė persvarą (51:33).

Po ilgosios pertraukos aikštėje intriga neatgijo. „Lietuvos rytas“ pradėjo triuškinti varžovus, o žiūrovus ant kojų pakėlė galingi Ch.Kramerio ir R.Giedraičio dėjimai. Galutinis rungtynių rezultatas – 113:56.

Ballai

Šeštadienio rungtynėse prieš „Lietuvos rytą“ pirmą kartą rungtyniaus „Vytauto“ legionierius LiAngelo Ballas.

Jo brolis LaMelo draugiškų rungtynių metu susižeidė nugarą ir aikštėje nepasirodys.

Draugiškos rungtynės

Pertrauką „Betsafe–LKL“ čempionate draugiškam turnyrui išnaudojęs Prienų–Birštono „Vytautas“ patyrė tris pralaimėjimus paeiliui.

Paskutinę vietą Lietuvos pirmenybėse užimantis „Vytautas“ namie žaidė su trimis užsienio komandomis.

Sekmadienį „Vytautas“ 133:141 pralaimėjo Rygos VEF komandai, kurioje buvo trys pagrindinės sudėties žaidėjai.

Pirmadienį Prienų–Birštono klubas 96:128 pripažino lenkų Sčecino „Wilki Morske“ pranašumą – ši komanda ir tapo keturių ekipų turnyro nugalėtoja.

O antradienį „Vytautas“ 87:96 neprilygo ir slovėnų komandai Domžalės „Helios Suns“.

„Vytautą“ per šias rungtynes treniravo ne Virginijus Šeškus, o LaVaras Ballas. Komandai nepadėjo į Ukrainos rinktinę išvykęs gynėjas Denysas Lukašovas.

Rezultatyviausias „Vytauto“ gretose buvo LiAngelo Ballas – per susitikimą jis rinkdavo po 29,3 taško.

Po traumos į aikštę grįžo Egidijus Dimša. Vidurio puolėjas nežaidė nuo gruodžio vidurio, per šias trejas draugiškas rungtynes jis rinkdavo po 8 taškus per 10 aikštėje praleistų minučių.

Lyderiai

Rezultatyviausiai „Vytauto“ komandos gretose „Betsafe–LKL“ pirmenybėse žaidžia L.Ballas (13,8 tšk.), Eigirdas Žukauskas (12,9 tšk.), Tomas Dimša (12,6 tšk.), Regimantas Miniotas ir Justas Sinica (po 11,4 tšk.).

Lietuvos pirmenybėse Prienų–Birštono klubas pasižymi pagal atliekamus rezultatyvus perdavimus (vid. 19,04; 4 vieta), tačiau V.Šeškaus auklėtiniai turėtų labiau pasistengti kovojant dėl atšokusių kamuolių (vid. 33,5; 9 vieta).

„Vytauto“ komanda negali pasigirti ir dideliu žiūrovų palaikymu (vid. 711; 9 vieta).