„Lietuvos rytui“ nepavyko pergalingai pradėti „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijos (VIDEO)

2018 m. gegužės 28 d., 19:44
R.Vyšniausko nuotr.

Pirmajame „Betsafe–LKL“ pusfinalio mače Vilniuje – „Lietuvos ryte“ ekipos nesėkmė. Pirmadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai po atkaklios kovos 79:84 (20:21, 21:20, 13:17, 25:26) namuose nusileido Klaipėdos „Neptūno“ komandai.

Rungtynės prasidėjo taikliu M.Lukauskio dvitaškiu. Rezultatyvus Ch.Kramerio ir T.Petersono žaidimas leido vilniečiams susikrauti penkių taškų persvarą, tačiau ją nutrukus aptirpdė R.Seibutis. Po L.Mavrokefalidžio dvitaškio bei B.Madgeno blykstelėjimo puolime „Lietuvos rytas“ išlaikė pranašumą, bet netrukus „Neptūnas“ surengė spurtą 0:6 ir išsiveržė į priekį (17:19). Kėlinys baigėsi S.Galdiko dvitaškiu – Klaipėdos komanda išsaugojo persvarą (20:21).

Įsismarkavę svečiai toliau tildė gausiai į „Siemens“ areną susirinkusius žiūrovus – po sėkmingos E.Želionio serijos puolime „Neptūnas“ turėjo 6 taškų pranašumą. Aktyvų spaudimą naudojęs „Lietuvos rytas“ pradėjo artėti prie varžovų, o jų persvarą galiausiai ištirpdė R.Giedraitis, pelnęs dvitaškį ir dar privertęs varžovą prasižengti. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė lygus rezultatas 41:41.

„Neptūnas“ toliau demonstravo pasitikėjimą savo jėgomis – trečioje kėlinio pradžioje svečiai įgijo penkių taškų persvarą. M.Girdžiūnas skirtumą sušvelnino, bet S.Galdikas atsakė taikliais baudos metimais. Vilniečiams nesisekė regzti rezultatyvių atakų ir prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos rytas“ atsiliko 54:58.

K.Maksvyčio auklėtiniai toliau užtikrintai gynėsi ir pirmavo 56:65. Po T.Delininkaičio metimo „Neptūnas“ įgijo dviženklį pranašumą ir vilniečiams beliko penkios minutės išsigelbėti. T.Petersonas pataikė dvitaškį, kamuolį perėmęs M.Lukauskis sudrebino varžovų krepšį dėjimu (62:70). Netrukus „Lietuvos rytas“ perėmė kamuolį ir ilgai negalvojęs R.Giedraitis varžovus pribloškė tolimu metimu. Rezultatas kurį laiką nesikeitė ir likus žaisti pustrečios minutės „Neptūno“ krepšininkai vėl prabilo puolime. R.Kurtinaičio žaidėjai dar bandė vytis varžovus, tačiau svečiai atsilaikė ir šventė pergalę 79:84.

„Noriu pasveikinti „Neptūną“ su geru žaidimu, varžovai kontroliavo beveik visas rungtynes. Klaipėdiečiai pelnytai laimėjo, nes įdėjo daugiau pastangų, geriau kovėsi, atrodė agresyvesni.

Žinoma, mūsų ekipos priekinė linija nesužaidė taip, kaip mes tikimės. S.Galdikas šiandien dominavo ir jis buvo pagrindinis varžovų koziris.

Viešai to nesakėme, bet savaitę treniruotis negalėjo Ch.Krameris, kuris šiandien neatrodė itin gerai, tačiau jam pretenzijų neturiu“, – po rungtynių sakė „Lietuvos ryto“ treneris R.Kurtinaitis.

Antrasis „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijos mačas vyks gegužės 30 dieną Klaipėdoje.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 18, Ch.Krameris (10 rez. perd.) ir T.Petersonas po 13, M.Echodas 10, M.Lukauskis 9.

„Neptūnas“: S.Galdikas 17, E.Želionis 15.