„Lietuvos rytui“ liko vienas žingsnis iki „Betsafe–LKL“ finalo (VIDEO)

2018 m. birželio 02 d., 19:22
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komandai liko iškovoti vieną pergalę, kad patektų į „Betsafe–LKL“ lygos finalą. Šeštadienį vilniečiai namuose 74:67 (11:15; 23:27; 19:12; 20:13) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2–1.

Rungtynių pradžioje svečiai šovė į priekį ir pirmavo 0:6. „Lietuvos ryto“ komandą ėmė gelbėti veteranai A.Jomantas ir M.Lukauskis, kurie rinko taškus ir švelnino varžovų pranašumą. Vis dėlto po pirmojo kėlinio K.Maksvyčio auklėtiniai buvo priekyje 11:15.

L.Mavrokefalidis ir R.Giedraitis geru žaidimu džiugino į „Siemens“ areną susirinkusius 4 tūkst. sirgalių, tačiau uostamiesčio komanda nepasimetė ir išlaikė persvarą. Prieš ilgąją pertrauką „Neptūnas“ pirmavo 34:42.

Rūbinėje pasitarę vilniečiai trečiajame kėlinyje pagaliau perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį (48:47). Visgi, ketvirtis baigėsi taikliu B.Fieldso metimu – 53:54.

„Lietuvos ryto“ snaiperiai pataikė tris tolimus metimus iš eilės, M.Lukauskis sužibėjo puolime ir šeimininkai susikrovė septynių taškų pranašumą. „Neptūnas“ dar sugebėjo priartėti iki trijų taškų, tačiau R.Kurtinaičio paprašyta minutės pertraukėlė lėmė, kad sostinės klubas toliau rengė rezultatyvias atakas, o svečiai jau neatsigavo – 74:67.

„Bandome išsaugoti savo lyderius, kad serijoje per daug „neprisivalgytų“. Pasirinkome idėją rungtynes pradėti neįprastu startiniu penketu ir suteikti dažniau rungtyniaujantiems žaidėjams galimybę pailsėti.

Norėjome išlaikyti bent lygų rezultatą, bet, deja, kaip ir visada, teko kelti nuo suolo pagrindinius krepšininkus ir juos aikštėje laikyti po 35 minutes, kad būtų panaikinta 10 taškų varžovų persvarą. Ši strategija, žinoma, nepasiteisino, bet džiaugiuosi, jog turėjome laiko ištaisyti tai, kas nepasisekė rungtynių pradžioje“, – po rungtynių kalbėjo vilniečių vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 21 (8/11 dvit.), M.Girdžiūnas 14, M.Lukauskis ir T.Petersonas po 10, R.Giedraitis 9.

„Neptūnas“: R.Seibutis 15 , J.Johnsonas 14.