„Lietuvos ryto“ komanda išvykoje privertė pasiduoti „Vytautą“

2017 m. spalio 05 d., 19:36
R.Vyšniausko nuotr.

Ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ komanda turėjo paplušėti Prienuose, tačiau puikią gynybą ketvirtajame kėlinyje pademonstravę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai įsirašė ketvirtąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate, rezultatu 75:69 (20:17, 16:19, 25:24, 14:9) nugalėję „Vytauto“ klubą (0-4).

Susitikimo pradžioje Virginijaus Šeškaus žaidėjai turėjo kelių taškų pranašumą, tačiau siautėti pradėjęs vilniečių gynėjas Benas Madgenas padėjo svečiams išlyginti rezultatą. Po pirmojo ketvirčio snaiperio sąskaitoje buvo jau 10 taškų, o „Lietuvos rytas“ pirmavo 20:17.

Antrajame kėlinyje puikus sostinės komandos žaidimas tęsėsi, o R.Kurtinaitis į aikštę išleido ekipos naujoką L.Mavrokefalidį. Graikas žaibiškai atidarė savo taškų sąskaitą Vilniaus klube ir svečių persvara pasiekė rekordinę 13 taškų ribą (33:20). Šeimininkai nenuleido rankų – prieš ilgąją pertrauką surengė tritaškių šou, o rezultatas tapo lygus (36:36).

Rūbinėje pasitarę vilniečiai nutarė daugiau nejuokauti ir surengė spurtą 7:0. Vis dėlto „Vytautas“ toliau rezultatyviai puolė ir neleido „Lietuvos rytui“ atitrūkti (61:60, 30 min.).

Ketvirtame kėlinyje aikštėje toliau tęsėsi lygi kova. Tuomet savo žodį tarė jaunasis Martynas Echodas – atkovojo kamuolį puolime ir privertė varžovą prasižengti. Dar po kelių akimirkų 206 cm puolėjas atliko puikų perdavimą Mindaugui Lukauskiui, kuris pelnė dvitaškį (73:69). „Lietuvos rytas“ išlaikė persvarą iki pat susitikimo pabaigos ir šventė pergalę 75:69.

„Strigo ir puolimas, ir gynyba, tačiau „Vytautas“ sužaidė geriausias sezono rungtynes. Kita vertus, varžovas žaidžia taip, kaip jam leidi. Džiaugiuosi, kad laimėjome, nes vis dar esame paieškos kelyje. Tikėjausi truputėlį lengvesnės pergalės, bet yra, kaip yra.

Loukas yra geras žaidėjas, bet vasarą treniravosi vienas. Tuomet sunku įgauti reikiamą sportinę formą rungtynėms. Šiuo metu jis žaidžia ne savo kūnu, o galva ir jam neblogai sekasi. Mums šiandien reikėjo greitesnių žaidėjų, todėl kurį laiką palikau jį ant suolo.

„Žalgiriui“ konkrečiai šiandien nesiruošėme, nes žiūrime tik į artimiausias rungtynes. Kiekvienam varžovui ruošiamės individualiai“, – po rungtynių sakė „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: B.Madgenas 21, R.Giedraitis 12, R.Carteris 11, M.Carteris 10, M.Lukauskis 6, L.Mavrokefalidis 5, M.Echodas ir T.Petersonas po 4, M.Normantas 2.

„Vytautas“: T.Klimavičius 20, E.Žukauskas 18.