„Lietuvos ryto“ ekipa pralaimėjo dramatiškas rungtynes Klaipėdoje (VIDEO)

2018 m. birželio 04 d., 20:58
R.Vyšniausko nuotr.

„Betsafe–LKL“ pusfinalio serijoje prireiks penktųjų rungtynių. Pirmadienį „Lietuvos ryto“ ekipa išvykoje 70:74 (27:13, 13:24, 10:13, 20:24) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ komandai, kuri išsaugojo galimybes prasimušti į pirmenybių finalą (2–2).

Rimo Kurtinaičio auklėtiniai mačą pradėjo fantastiškai – spurtavo 9:0 ir privertė uostamiesčio klubą prašyti minutės pertraukėlės. Visgi, tai nesulaikė įsibėgėjusių svečių – T.Petersono ir M.Lukauskio metimai sukrovė „Lietuvos rytui“ 16 taškų persvarą. Po pirmojo kėlinio 27:13 užtikrintai pirmavo vilniečiai.

„Neptūno“ ekipa net neketino nuleisti rankų. S.Galdiko ir B.Fieldso metimai skirtumą sušvelnino, o R.Seibutis dvitaškis dar labiau priartino klaipėdiečius (34:31). Rezultatyvios M.Echodo ir R.Giedraičio atakos leido sostinės komandai išsaugoti bent trapų pranašumą (40:37).

Trečiasis kėlinis vilniečiams klostėsi nesėkmingai – šeimininkai įgijo minimalų pranašumą. Aikštėje toliau virė atkakli kova ir prieš lemiamą ketvirtį švieslentėje degė lygus rezultatas (50:50).

L.Mavrokefalidis ėmėsi lyderio vaidmens ir „Lietuvos rytas“ įgijo šešių taškų persvarą. „Neptūnas“ atsakė spurtu ir T.Delininkaitis vėl į priekį išvedė K.Maksvyčio auklėtinius. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę M.Lukauskis pataikė dvitaškį, bet R.Seibutis atsakė tuo pačiu, o netrukus tašką padėjo E.Želionio metimas su pražanga. Nors L.Mavrokefalidis pataikė desperatišką tritaškį, tačiau tai rungtynių nugalėtojo jau nepakeitė – 70:74.

Lemiamos serijos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį Vilniuje.

„Noriu pasveikinti „Neptūno“ ekipą, kuri gerai kovėsi ir pelnytai laimėjo. Rungtynių pabaigoje padarėme dvi didžiausias klaidas gynyboje.

Nieko ypatingo neįvyko – serija tapo lygi 2:2 ir bandysime penktose rungtynėse išnaudoti savo aikštės pranašumą. Tie žaidėjai, kurie sėdėjo ant suolo, blogai įsiliejo į rungtynes ir mes iššvaistėme 16 taškų pranašumą. Tai, manau, yra normalu atkrintamųjų varžybų stadijoje – rungtynėse Vilniuje „Neptūnas“ pirmavo 11 taškų ir mums pavyko prisivyti.

Gaila, kad šiandien neišnaudojome labai gero šanso“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 18, T.Petersonas 11, R.Giedraitis 10.

„Neptūnas“: S.Galdikas 15, T.Delininkaitis, R.Seibutis ir E.Želionis po 11.