„Lietuvos ryto“ ekipa išvykoje neatsilaikė prieš Turino „Fiat“

2018 m. sausio 17 d., 20:35
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipai (0–3) nepavyko atidaryti pergalių sąskaitos Europos taurės „Top 16“ etape. Trečiadienį vilniečiai išvykoje 77:83 (14:18, 16:30, 29:17, 18:18) nusileido Turino „Fiat“ klubui (2–1).

Rungtynių pradžioje komandos keitėsi netaikliais metimais, kol galiausiai pavyko pasižymėti šeimininkų snaiperiui S.Vujačičiui. „Lietuvos rytas“ atsakė L.Mavrokefalidžio ir R.Giedraičio taškais bei išsiveržė į priekį 5:4. Apšilę „Fiat“ žaidėjai surengė spurtą 1:12 ir susikrovė dviženklę persvarą. Vilniečiai sugebėjo stabilizuoti padėtį, tačiau po pirmojo kėlinio italai pirmavo 14:18.

Antrasis ketvirtis prasidėjo rezultatyviais R.Giedraičio ir M.Girdžiūno išpuoliais, o skirtumas tarp klubų sumenko iki dviejų taškų. Vis dėlto „Fiat“ dar sykį parodė savo jėgą ir pelnė 15 taškų be atsako (20:37). Rimo Kurtinaičio auklėtiniai bandė atsitiesti, bet prieš ilgąją pertrauką Turino klubas išlaikė solidžią persvarą – 30:48.

Puikiai suprasdami mačo reikšmę „Lietuvos ryto“ žaidėjai stengėsi kovoti iš visų jėgų ir atstumas tarp komandų ėmė mažėti. R.Giedraitis ir J.Baronas pasižymėjo tritaškiais metimais, o kiti Vilniaus klubo žaidėjai baudė varžovus taikliais baudos metimais. Prieš lemiamą susitikimo dalį klubus skyrė šeši taškai – 59:65.

Ketvirčio pradžioje E.Mockevičius pasižymėjo iš po krepšio, o sutrikę C.Recalcati auklėtiniai stebėjo kaip jų pranašumas ištirpo iki dviejų taškų (63:65). Visgi, „Fiat“ gynėjas D.Garrettas du kartus įveikė „Lietuvos ryto“ gynybą, netrukus amerikietis smeigė ir tritaškį, o skirtumas tarp ekipų vėl išaugo. Likus žaisti dvi minutes „Fiat“ pirmavo 12 taškų, o mačo pabaigoje lietuviams pavyko tik sušvelninti skirtumą – 77:83.

„Noriu pasveikinti Turino klubą, kuris sužaidė puikias rungtynes. Tuo tarpu mes siaubingai rungtyniavome antrajame kėlinyje, o po ilgosios pertraukos dar bandėme vytis varžovus ir tai pavyko. Mačo pabaigoje mums galbūt pritrūko ir sėkmės, tačiau nėra jokių abejonių – šiandien laimėjo stipresnė komanda.

Susitikimo statistikoje matosi mūsų bėda – netaiklūs baudos metimai. Kai galutinis skirtumas tarp klubų yra vos šeši taškai, manau, tai galėjo gerokai pagelbėti. Puikų mačą sužaidė „Fiat“ snaiperis S.Vujačičius, kuris šiandien mus tiesiog „žudė“, ypač rungtynių pradžioje“, – spaudos konferencijoje kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 20, Ch.Krameris (8 rez. perd. , 4 perimt. kam.) 14, J.Baronas 10, L.Mavrokefalidis 8, E.Mockevičius 6, M.Girdžiūnas 5.

„Fiat“: S.Vujačičius 21, L.Pattersonas (10 atk. kam.) 20, D.Garrettas 12.