„Lietuvos ryto“ ekipa išvykoje neatsilaikė prieš „Neptūną“

2017 m. lapkričio 18 d., 18:16
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komandai nepavyko pratęsti pergalių serijos „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį vilniečiai išvykoje 76:81 (20:19, 25:17, 9:21, 22:24) buvo priversti pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ ekipos pranašumą.

Rungtynių pradžioje „Neptūno“ puolimo lyderiu tapo gynėjas Renaldas Seibutis, kuris pelnė septynis taškus iš eilės. „Lietuvos rytas“ atsakė taikliais Artūro Jomanto ir Louko Mavrokefalidžio metimais. Įsibėgėjęs graikas pataikė dar vieną tritaškį, o netrukus sostinės klubo žaidimą pagyvino ir po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Carteris. Vilniečiai įgijo 7 taškų persvarą, tačiau ji kėlinio pabaigoje gerokai aptirpo – 20:19.

Antrajame ketvirtyje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai toliau pirmavo, o „Neptūnui“ sunkiai sekėsi pralaužti svečių gynybą. Po sudėtingo Mindaugo Lukauskio metimo „Lietuvos rytas“ susikrovė dviženklę persvarą, tačiau paskutinę kėlinio sekundę Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį – 45:36.

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai pradėjo spausti sostinės klubą po visą aikštę ir skirtumas ėmė tirpti. Per aštuonias minutes pelnę tik 6 taškus vilniečiai vėl turėjo vytis varžovus (51:52). Prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ buvo priekyje 54:57.

„Lietuvos ryto“ komandą bandė gelbėtis R.Giedraitis, tačiau S.Galdikas atsakė keturiais taškais iš eilės. Stringančiu svečių puolimu pasinaudojusi uostamiesčio komanda pirmavo 7 taškais, bet tolimi L.Mavrokefalidžio ir R.Carterio metimai rezultatą išlygino (70:70). Vis dėlto rungtynių pabaigoje sėkmingiau žaidęs „Neptūnas“ šventė pergalę 76:81.

„Pralaimėjome, bet rungtynės žiūrovams turėjo patikti – vyko gera kova. Gaila, kad neišsaugojome 12 taškų persvaros. Daug priekaištų vyrams neturiu, pridarėme nemažai vaikiškų klaidų ir tai vėl mus pražudė. Aišku, sezonas ilgas, todėl dirbsime ir jas taisysime.

Norėjau pasveikinti ir „Neptūno“ trenerį K.Maksvytį su geru vadovavimu komandai, bei energingai žaidusią varžovų ekipą. Ruošėmės rungtyniauti prieš Klaipėdos klubo spaudimą, bet šiandien mums nepavyko jų nubausti, gal pritrūko vienos papildomos treniruotės. Taktiškai nesužaidėme tvarkingai – per paskutines penkias minutes šeimininkai metė 10 baudos metimų, tuo tarpu mes neturėjome tokios galimybės“, – po susitikimo kalbėjo Vilniaus komandos vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis (4/8 tritašk.) 20, R.Giedraitis 11, A.Jomantas ir R.Carteris po 9, T.Petersonas ir Ch.Krameris (9 rez. perd., 5 perimt. kam.) po 7, M.Lukauskis 5.

„Neptūnas“: J.Palaciosas 19, R.Seibutis 14, E.Želionis 13.