„Lietuvos rytas“ užtikrintai žengė į „Betsafe–LKL“ pusfinalį (VIDEO)

2018 m. gegužės 19 d., 18:30
R.Vyšniausko nuotr.

Galingai pirmuosius du kėlinius sužaidusi „Lietuvos ryto“ komanda neleido Utenos „Juventus“ ekipai sukurti intrigos rungtynėse Vilniuje. Sostinės ekipa 102:73 (29:20, 27:18, 23:14, 23:21) sutriuškino varžovus ir „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio serijoje triumfavo rezultatu 3–0.

Susitikimas prasidėjo rezultatyviu Ch.Kramerio žaidimu. Tritaškį smeigęs M.Lukauskis išlygino rezultatą, tačiau „Juventus“ krepšininkai atsakė tiksliomis atakomis. Vilniečiai surengė tolimų metimų šou – vieną tritaškį įskraidino R.Giedraitis, du – B.Madgenas. Skirtumas tarp komandų pradėjo augti, o kėlinio pabaigoje pasižymėjo ir vidurio puolėjas L.Mavrokefalidis – 29:20.

Užtikrintai puolę vilniečiai toliau didino atotrūkį nuo varžovų. Po R.Giedraičio ir M.Girdžiūno tritaškių „Lietuvos rytas“ susikrovė 15 taškų pranašumą, o uteniškiai niekaip nesurasdavo kelių link vilniečių krepšio. „Juventus“ gretose aktyviausiai grūmėsi vidurio puolėjas M.Kupšas, kurio pastangomis Žydrūno Urbono auklėtinių deficitas šiek tiek aptirpo. Šeimininkų strategas Rimas Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės ir tai nulėmė prieš ilgąją pertrauką laimėtą atkarpą 6:0 (56:38).

Trečiojo ketvirčio pradžioje vilniečiai bandė galutinai palaužti varžovus. Ch.Krameris dėjimu sudrebino krepšį, netrukus jis pataikė ir tolimą metimą, o „Lietuvos ryto“ pranašumas išaugo iki 27 taškų (65:38). Taškais pasižymėjo ir E.Mockevičius, sostinės klubas toliau triuškino varžovus. Taiklią ranką demonstravęs R.Giedraitis ant kojų pakėlė arenoje susirinkusius žiūrovus, kai paskutinę ketvirčio sekundę švystelėjo tritaškę bombą (79:52).

„Šiandien buvome pasiruošę žaisti prieš Anthony Irelandą ir jį sustabdėme. Vyrai dirbo gerai, neturiu jokių priekaištų. Gavome gerą krūvį ir leidome parungtyniauti visiems krepšininkams. Svarbiausia, jog nepatyrėme traumų ir laimėjome seriją 3–0. Dabar laukia ilga pertrauka, bet bandysime kažką daryti – gal organizuosime draugiškas rungtynes.

Priešininko nepasirinksi. Reguliaraus sezono metu galbūt lengviau sekėsi žaisti su „Pieno žvaigždėmis“, bet dabar jau atkrintamosios varžybos. Gerai rungtyniauti ir su „Neptūnu“ – jų didelė arena, komandą palaiko daug sirgalių“, – po mačo kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytui“ beliko sutvarkyti formalumus. Rungtynės baigėsi M.Echodo taškais, o vilniečiai iškovojo užtikrintą pergalę 102:73.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis (7/9 tritašk.) 21, Ch.Krameris, M.Echodas ir B.Madgenas po 15, E.Mockevičius 9.

„Juventus“: M.Korniienko 21, M.Kupšas 19.