„Lietuvos rytas“ užtikrintai pradėjo „Betsafe–LKL“ atkrintamąsias varžybas (VIDEO)

2018 m. gegužės 11 d., 20:45
R.Vyšniausko nuotr.

Trys tūkstančiai į „Siemens“ areną susirinkusių žiūrovų tapo pergalingo „Lietuvos ryto“ ekipos starto „Betsafe–LKL“ atkrintamosiose varžybose liudininkais. Penktadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 97:64 (15:16, 20:6, 25:19, 37:23) sutriuškino Utenos „Juventus“ klubą ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Rungtynių pradžioje nė vienai komandai nepavyko susikrauti persvaros ir po M.Kupšo metimo rezultatas tapo lygus. Drąsiai „Siemens“ arenoje besijautę svečiai laimėjo atkarpą 0:6 ir pirmavo 6:12. „Lietuvos rytą“ ėmė gelbėti M.Girdžiūnas ir T.Petersonas, kurių metimai leido prisivyti Žydrūno Urbono auklėtinius. Po pirmojo kėlinio vilniečiai atsiliko vieno taško skirtumu – 15:16.

Rimo Kurtinaičio nurodymų sulaukę „Lietuvos ryto“ žaidėjai galingai pradėjo antrąjį ketvirtį. R.Giedraitis ir B.Madgenas rinko taškus, o poros minučių atkarpą šeimininkai laimėjo 9:0 (25:16). Įsibėgėję vilniečiai netrukus pirmavo jau dviženkle persvara, kurią išlaikė prieš antrąją mačo dalį – 35:22.

Po ilgosios pertraukos L.Kukauskis ir B.Madgenas varžovus „apdovanojo“ tritaškiais, savo žodį tarė ir vidurio puolėjas L.Mavrokefalidis. Solidžiai gynyboje žaidę „Lietuvos ryto“ krepšininkai kontroliavo rungtynes (60:41).

Sostinės komanda neatsipalaidavo ir paskutiniame kėlinyje. Efektingai žaidęs R.Giedraitis pamalonino sirgalius dėjimu į krepšį, o nuskambėjusi finalinė sirena skelbė solidžią šeimininkų pergalę 97:64.

Antrasis serijos mačas pirmadienį bus sužaistas Utenoje.

„Esu patenkintas komandos žaidimu ir atsidavimu. Rungtynių pradžia buvo sunkoka, bet mes 40 minučių žaidėme visa jėga ir beveik jau po pirmojo kėlinio fiziniu pasiruošimu palaužėme varžovus.

Prieš rungtynes minėjau, jog „Juventus“ dažnai naudos zoninę gynybą, todėl buvo svarbi įmesti ir tai padarėme. Viskas gerai, džiaugiuosi rungtynėmis ir savo vaikinais“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 21, L.Mavrokefalidis 16, M.Echodas 12, M.Girdžiūnas 10.

„Juventus“: M.Kupšas 18, D.Pita 13.