„Lietuvos rytas“ svečiuose įveikė „Neptūną“ (VIDEO)

2018 m. balandžio 22 d., 19:03
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda (27–6) užsitikrino antrąją vietą reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone. Sekmadienį vilniečiai išvykoje 90:72 (19:19, 26:21, 23:11, 22:21) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (23–10).

Pirmuosius mačo taškus pelnė startiniame svečių ekipos penkete traumuotą Arną Butkevičių pakeitęs Mindaugas Lukauskis. Netrukus „Lietuvos ryto“ gretose sublizgėjo ir puolėjas Martynas Echodas, tačiau klaipėdiečiai ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (13:14). Kėlinys baigėsi M.Girdžiūno šūviu iš toli – 19:19.

Šį sezoną itin rezultatyviai prieš „Neptūną“ žaidžiantis Vilniaus klubo puolėjas L.Mavrokefalidis neketino tylėti ir ketvirtajame tarpusavio mače. Po patyrusio graiko taškų vilniečiai išsiveržė į priekį, o „Neptūno“ krepšį netrukus sudrebino galingas M.Lukauskio dėjimas. T.Petersonas ir R.Giedraitis įveikė varžovų gynybą bei padėjo „Lietuvos rytui“ laimėti pirmąją rungtynių dalį (45:40).

Po ilgosios pertraukos sirgaliai išvydo sostinės komandos spurtą 12:0 (57:42). Priblokšti šeimininkai stebėjo tikslias „Lietuvos ryto“ atakas ir atstumas tarp komandų dar labiau išaugo – 68:51.

Vis dėlto „Neptūno“ ekipa nenuleido rankų. Puolime žibėję E.Želionis ir R.Seibutis padėjo savo ekipai laimėti atkarpą 0:14 ir skirtumas tarp klubų sumenko (71:65). Nesutrikę R.Kurtinaičio auklėtiniai varžovams paruošė atsakymą – R.Giedraičio tritaškis ir L.Mavrokefalidžio taškai „Lietuvos rytui“ leido vėl atitrūkti. M.Girdžiūnas tiksliai realizavo baudos metimus, o B.Madgenas įskraidino tolimą metimą ir galutinai nulėmė mačo nugalėtoją. Susitikimo pabaigoje aikštėje pasirodęs jaunasis D.Sirvydis taip pat spėjo atidaryti savo taškų sąskaitą. Galutinis rezultatas – 90:72.

„Turime daug netekčių – susižeidė A.Butkevičius, J.Baronas, o prieš rungtynes tris dienas sirgo Ch.Krameris. Prieš mačą buvo neramu, bet šanso sulaukę rečiau rungtyniaujantys žaidėjai mobilizavosi ir šiandien atrodė neblogai.

Apie gerą žaidimą byloja ir tik 8 klaidos, nes visada reikalauju, kad žaidėjai suklystų ne daugiau kaip 10 kartų. Stabtelėjimą ketvirtajame kėlinyje kiek nulėmė emocijos, tačiau džiaugiuosi, kad panašių duobių vis mažiau ir mažiau, jei kalbėtume apie visą sezoną“, – po rungtynių kalbėjo R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Girdžiūnas 14, B.Madgenas 13, L.Mavrokefalidis ir R.Giedraitis po 12, Ch.Krameris 11.

„Neptūnas“: E.Želionis 15, R.Seibutis 13.