„Lietuvos rytas“ sutriuškino „Dzūkiją“ ir pateko į Karaliaus Mindaugo taurės finalą (FOTO, VIDEO)

2018 m. vasario 17 d., 15:58
J.Elinsko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda pratęsė sėkmingą pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurėje. Šeštadienį Vilniaus ekipa mače Klaipėdoje 81:61 (21:9, 14:17, 25:18, 21:17) sutriuškino Alytaus „Dzūkiją“ ir žengė į finalą.

FOTO

Vilniečių varžovais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie kitame pusfinalyje 88:74 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

Susitikimo pradžioje abiejų komandų aukštaūgiai M.Echodas ir P.Čukinas apsikeitė taikliais metimais.

Nerezultatyviame kėlinyje ekipos daugiau dėmesio skyrė gynybai, todėl sirgaliai retai galėjo džiaugtis pelnomais taškais.

Įsibėgėjęs „Lietuvos rytas“ surengė spurtą 12:1 ir nutolo 21:9 (10 min.).

Fantastišką gynybą demonstravę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai tolo bėgo nuo varžovų (27:9, 13 min.). Vis dėlto „Dzūkija“ nepasidavė ir priartėjo – 31:24.

Tuomet savo žodį tarė patyręs M.Lukauskis, blykstelėjo ir M.Echodas – 35:26.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai dar kartą bandė galutinai perlaužti rungtynes. L.Mavrokefalidis, B.Madgenas alytiškius „apdovanojo“ tritaškiais ir skirtumas vėl išaugo (50:31). Prieš paskutinę mačo dalį „Lietuvos rytas“ turėjo solidžią persvarą – 60:44.

„Dzūkijos“ klubo gretose siautėjo įžaidėjas P.Danisevičius, tačiau jo vieno pastangų buvo maža. Vilniečiai išlaikė dviženklę persvarą, kuri mačo pabaigoje dar labiau išaugo – 81:61.

„Žinojome, kad alytiškiai gali pridaryti nemalonumų ir džiaugiuosi, jog vyrai suprato esmę. Visas 40 minučių aikštėje išlikome susikaupę, neblogai gynėmės ir manau, kad pelnytai laimėjome. Žaidėme solidžiai, aišku, mačo pradžioje galbūt galėjome pelnyti ir daugiau taškų. Viską pradėjome nuo gynybos ir tai padėjo mums nugalėti varžovus.

Puolėjas T.Petersonas atvažiavo į Klaipėdą, tačiau jį visą savaitę kamavo pakilusi temperatūra. Žiūrėsime, bet aš kaip treneris jau susitaikiau su tuo, kad mūsų sudėtis bus tokia“, – po runtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 19, Martynas Echodas 15 (14 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 14,  Benas Madgenas (7 rez. perd.) 11, Mindaugas Lukauskis 9.

„Dzūkija“: Nikolaos Stylianou ir Perry Petty po 13, Paulius Danisevičius ir Paulius Petrilevičius po 12.