„LIetuvos rytas“ sutriuškino ALBA ir pasiekė Europos taurės sezono lankomumo rekordą

2017 m. gruodžio 20 d., 20:52
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa (5–4) ne tik su kaupu atsirevanšavo Berlyno ALBA klubui (5–4), tačiau ir pasiekė naują šio sezono Europos taurės lankomumo rekordą.

Trečiadienį vilniečiai Aito Garcia Reneseso auklėtinius „Siemens“ arenoje sutriuškino 94:73 (18:13, 26:22, 25:14, 25:24) ir pakilo į antrąją C grupės vietą.

Rungtynių pradžioje aikštės šeimininkai demonstravo puikų žaidimą ir po J.Barono bei M.Echodo metimų pabėgo į priekį 9:2. Po itin prasto starto atsitokėję vokiečiai sušvelnino skirtumą iki keturių taškų, tačiau pirmąjį kėlinį 18:13 laimėjo „Lietuvos rytas“.

Antrajame ketvirtyje svečius pribloškė B.Madgeno ir R.Giedraičio tritaškiai, o skirtumas tarp klubų pasiekė dviženklę ribą. Kovingai žaidę R.Kurtinaičio auklėtiniai prieš ilgąją pertrauką pirmavo 44:35.

Nors „Lietuvos ryto“ gretose negalėjo rungtyniauti traumuotas puolėjas L.Mavrokefalidis, tačiau jį po krepšiais puikiai pavadavo M.Echodas ir E.Mockevičius. Savo žodį tarė ir be priekaištų atakavęs įžaidėjas M.Girdžiūnas – 69:49.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytui“ liko sutvarkyti formalumus – puolime drąsiai žaidė savojo šanso sulaukęs M.Normantas. Aikštėje pasirodęs M.Lukauskis perėmė kamuolį ir galingu dėjimu ant kojų pakėlė visus „Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus. Vilniaus komanda laimėjo 94:73.

Europos taurės rungtynes stebėjo 8593 žiūrovai – tai naujas šio sezono turnyro lankomumo rekordas.

„Šiandien demonstravome puikią energiją ir kontroliavome visas rungtynes. Pirmą kartą rūbinėje šį sezoną visi rūbinėje šypsojomės, nes būtent tokį krepšinį ir norime matyti. Manau, kad šiuo metu E.Mockevičius turi pernelyg didelę raumenų masę ir jam reikia papildomo laiko. Nesakau, kad puolėjas nesistengia – matau jame daug potencialo.

M.Girdžiūnas yra aukšto meistriškumo žaidėjas. Apie jį ir A.Butkevičių kalbėjau jau pernai ir šį sezoną pavyko juos pasikviesti. Džiaugiuosi Mindaugo pasirodymu, būtent tokio antro įžaidėjo ir norėjau.

Nutarėme dar pataupyti L.Mavrokefalidį, kuris gali pasirodyti jau savaitgalio mače prieš Panevėžio ekipą“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Rimas Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 21, B.Madgenas 19, M.Girdžiūnas 14, M.Echodas 10, E.Mockevičius, M.Normantas, J.Baronas, R.Giedraitis ir A.Butkevičius po 5.

ALBA: B.Radosavljevičius 14, N.Giffey 10.

bcvilnius.lt

atgal