„Lietuvos rytas“ su kaupu atsirevanšavo Bilbao komandai

2017 m. lapkričio 15 d., 22:57
A.Arrizabalaga nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda pasiekė itin svarbią pergalę Bilbao mieste. Trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 96:79 (17:22, 25:17, 31:25, 23:15) nugalėjo „Basket“ ekipą ir sustiprino savo viltis patekti į kitą Europos taurės turnyro etapą.

Susitikimo pradžioje Ch.Krameris ir M.Echodas rezultatyviai atakavo krepšį, tačiau šeimininkai vis tiek turėjo minimalią persvarą. Vilniečių spragomis gynyboje pasinaudojusi „Basket“ ekipa surengė spurtą ir susikrovė 9 taškų pranašumą (11:20). Kėlinio pabaigoje „Lietuvos rytas“ kiek priartėjo – 17:22.

R.Giedraitis puikiai įsijungė į svečių žaidimą ir pelnė penkis taškus iš eilės, o Ch.Kramerio ir R.Carterio pastangomis „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį. Svečių ekipa neketino sustoti ir „Bilbao“ klubas privalėjo švelninti skirtumą. Kėlinio pabaigoje M.Echodas „apdovanojo“ J.Tabu bloku – 42:39.

Po ilgosios pertraukos „Basket“ žaidė itin ryžtingai ir vėl susigrąžino turėtą pranašumą. R.Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės ir tai davė rezultatą – po R.Carterio metimo vilniečiai bandė surengti dar vieną spurtą. Ch.Krameris tęsė fantastišką pasirodymą ir pelnė jau 21-ąjį tašką. „Lietuvos ryto“ persvara išaugo iki 9 taškų (73:64).

Paskutinio ketvirčio metu Vilniaus komanda stengėsi galutinai nokautuoti varžovus ir tai pavyko. Po trijų rezultatyvių atakų iš eilės svečiai pasiekė dviženklę persvarą, o „Basket“ žaidėjams nepavyko priartėti. Nuskambėjusi finalinė sirena skelbė vilniečių pergalę 96:79.

„Gavome tai, ko troškome. Pirmasis kėlinys susiklostė ne taip, kaip norėjau, tačiau sugrįžome į rungtynes ir mums užteko energijos, kad pasiektume puikią pergalę. C grupėje dar liko sužaisti ketverias rungtynes, tačiau ši pergalė mums – itin svarbi, nes sezoną pradėjome ne itin gerai, – po rungtynių sakė vilniečių vyr. treneris R.Kurtinaitis. – Žinojome, kokia pavojinga yra Bilbao komanda, nes jai buvome pralaimėję namuose. „Basket“ privalėjo pasiekti pergalę ir jie turėjo puikią galimybę tai padaryti, nes rungtyniavo namuose.

Šaunu, kad mano auklėtiniai žaidė kietai, energingai ir tai leido mums nugalėti šeimininkų klubą. Dabar esame beveik pilnos sudėties, nes dar prieš porą savaičių mums trūko kelių traumuotų žaidėjų. Dabar visi jie sugrįžo ir ypatingai svarbus Chrisas Krameris, kuris šiandien nuveikė puikų darbą. Amerikietis ne tik pelnė daug taškų, bet ir komandos draugams dalino rezultatyvius perdavimus bei kontroliavo rungtynes. Pergalę nulėmė pademonstruota disciplina aikštėje – tiek puolime, tiek gynyboje.“

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris 27 (7 rez. perd., 38 naud. bal.), R.Giedraitis 14, L.Mavrokefalidis 13, R.Carteris 12, M.Echodas ir J.Baronas (6 rez. perd.) po 10, T.Petersonas 6, A.Jomantas ir M.Lukauskis po 2.

„Basket“: M.Gladnessas 15, D.Todorovičius 14.