„Lietuvos rytas“ privertė pasiduoti „Dzūkiją“ (VIDEO)

2018 m. kovo 31 d., 18:10
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda (23–5) įsirašė dar vieną pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį vilniečiai išvykoje 81:73 (24:15, 23:23, 17:16, 17:19) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ (9–19).

Susitikimo pradžioje abi komandos apsikeitė taikliomis atakomis, tačiau nedidelę persvarą turėjo svečiai. Po keturių iš eilės M.Girdžiūno taškų bei A.Butkevičiaus dėjimo „Lietuvos rytas“ bandė nutolti (19:13). Pasibaigus pirmajam kėliniui R.Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 24:15.

Antrojo ketvirčio metu „Dzūkija“ stengėsi švelninti skirtumą, bet vilniečiai surengė spurtą ir po B.Madgeno taškų buvo priekyje 40:27. Aikštės šeimininkai paprašė minutės pertraukėlės, tačiau tai negelbėjo. R.Giedraitis smeigė tritaškį ir „Lietuvos rytas“ įgijo rekordinę 17 taškų persvarą. Prieš ilgąją pertrauką Ch.Callisonas ir P.Petty skirtumą kiek aptirpdė – 47:38.

Alytiškiai nenuleido rankų ir trečiajame kėlinuke – legionierių taškai leido „Dzūkijai“ priartėti prie Vilniaus komandos (55:52). Tuomet sublizgėjo R.Giedraitis, kuris įskraidino tolimą metimą bei perėmęs kamuolį atliko rezultatyvų perdavimą L.Mavrokefalidžiui (64:54).

Lemiama susitikimo dalis prasidėjo rezultatyviais „Dzūkijos“ išpuoliais ir skirtumas tarp klubų vėl sumenko iki trijų taškų. B.Madgeno ir L.Mavrokefalidžio meistriškumas leido „Lietuvos rytui“ ramiau atsikvėpti – 74:65. Per likusį laiką A.Varrako auklėtiniai jau neatsigavo ir sostinės komanda šventė pergalę 81:73.

„Tikėjomės, kad nebus lengva, taip ir buvo. Mačo pradžioje turėjome 17 taškų persvarą, tačiau vėl praradome susitikimo kontrolę. Džiaugiuosi, kad vyrai nepalūžo, vėl sugrižome į rungtynes ir laimėjome. Noriu pasveikinti visus mūsų žaidėjus, atvykusius sirgalius su gražia pergale.

Ne visi mūsų krepšininkai yra lygiaverčiai, nenorėčiau minėti pavardžių. Jei įvyksta keitimai, susiduriame su problemomis, tačiau sakyčiau dar neblogai iš tokių situacijų išsikapstome. Aišku, dirbame ta linkme ir nenorime visada kankintis, tačiau kol kas nepavyksta“, – po rungtynių kalbėjo Vilniaus klubo strategas R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 17 (4/8 trit.), L.Mavrokefalidis ir M.Echodas po 14, B.Madgenas 13, M.Girdžiūnas 7.

„Dzūkija“: Ch.Callisonas ir P.Petty (10 atk. kam., 7 rez. perd.) po 13, P.Čukinas 11.