„Lietuvos rytas“ pergalingai baigė reguliarųjį „Betsafe–LKL“ sezoną

2018 m. gegužės 02 d., 20:14
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda (30–6) pergale baigė reguliarųjį „Betsafe–LKL“ sezoną. Trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai namuose 97:77 (23:26; 18:17; 25:19; 31:15) sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ (12–24).

Svečiai į Vilnių atvyko nusiteikę kovingai ir rungtynių pradžioje susikrovė keturių taškų persvarą. Tuomet žodį tarė „Lietuvos ryto“ senbuvis M.Lukauskis – puikiai žaidęs puolėjas nuolatos pralauždavo varžovų gynybos užtvaras ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo. Vis dėlto Ramūno Cvirkos žaidėjai toliau pirmavo ir tik kėlinio pabaigoje tritaškį metimą švystelėjęs M.Girdžiūnas sušvelnino pranašumą iki trijų taškų (23:26).

„Nevėžis“ surasdavo spragų „Lietuvos ryto“ gynyboje. M.Echodas sudrebino lanką dėjimu, o netrukus R.Giedraitis sušvelnino skirtumą iki minimumo (37:38). Galiausiai vilniečiams pavyko persverti rezultatą, bet dvi rezultatyvios „Nevėžio“ atakos neleido aikštės šeimininkams laimėti pirmosios rungtynių dalies – 41:43.

Trečiajame kėlinyje sostinės klubas susiėmė ir pradėjo tirpdyti kėdainiečių persvarą. R.Giedraitis tritaškiu metimu rezultatą išlygino, o L.Mavrokefalidis suteikė „Lietuvos rytui“ trapią persvarą. Įsibėgėjusio graiko ir M.Echodo taškai leido Vilniaus klubui pirmauti 66:62.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ šovė į priekį ir po A.Jomanto bei B.Madgeno taškų įgijo dviženklį pranašumą (78:67). Įsismarkavęs australas kartu su komandos draugais didino persvarą ir nudžiugino arenoje susirinkusius žiūrovus užtikrinta pergale 97:77.

„Rungtynėse išnaudojome daug energijos, bet to mes ir siekėme. Tris kėlinius kovojome lygiai, bet su savo agresija varžovus palaužėme.

Manau, jog laimėjome pelnytai. Rungtynių metu vis treniruojamės taikyti spaudimą ir sekasi neblogai. Žiūrėsime, kada atkrintamųjų varžybų metu galėsime jį panaudoti.

Šiandien E.Mockevičius žaidė neilgai, nes „Nevėžis“ nėra ta komanda, prieš kurią būtų galima vidurio puolėją efektingai išnaudoti. 16 prarastų kamuolių yra per daug. Po rungtynių padėkojau vyrams už energijos ir norą. Mes galime laimėti, galime ir pralaimėti, tačiau aikštėje turime žaisti šimtu procentų, nes rungtynes stebi žiūrovai. Esame profesionalai ir tą mes šiandien padarėme“, – teigė R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: B.Madgenas 18, M.Echodas 15, L.Mavrokefalidis 14, M.Girdžiūnas 13, M.Lukauskis 12.

„Nevėžis“: A.Zacharovas 27, G.Maldūnas 11.