„Lietuvos rytas“ namuose palaužė „Šiaulius“ (VIDEO)

2018 m. balandžio 18 d., 20:30
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda (26–6) turėjo paplušėti, kad iškovotų 26-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate. Trečiadienį vilniečiai savų žiūrovų akivaizdoje ketvirtajame kėlinyje 87:75 (25:21, 23:23, 15:20, 24:11) privertė pasiduoti „Šiaulius“ (13–19).

Susitikimas prasidėjo rezultatyviomis abiejų komandų atakomis. T.Petersonas ir M.Girdžiūnas rinko taškus, tačiau varžovų komandos legionierius A.Wrightas atsakė dviem dėjimais. Nedidelę persvarą įgiję Antano Sireikos auklėtiniai planavo laimėti pirmąjį kėlinį, tačiau tada sužibėjo „Lietuvos ryto“ gynėjas Benas Madgenas, kuris pataikė du tolimus metimus. Prieš antrąjį ketvirtį vilniečiai pirmavo 25:21.

E.Mockevičius sudrebino lanką dėjimu, bet šiauliečiai toliau surasdavo spragų sostinės klubo gynyboje (31:32). Taiklią ranką demonstravo M.Girdžiūnas, įskraidinęs du tritaškius. Pasibaigus dviem kėliniams „Lietuvos rytas“ pirmavo 48:44.

Rūbinėje pasitarę šiauliečiai toliau neleido galvoti sostinės komandai apie pabėgimą į priekį. Negana to, A.Wrightas rinko taškus, o svečiai įgijo nedidelę persavrą – 63:64.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo T.Petersono ir B.Madgeno tritaškiais. Netrukus „Lietuvos ryto“ komanda surengė spurtą 14:0 – Saulės miesto komanda nesulaikė R.Giedraičio bei C.Kramerio. Varžovai jau nesugebėjo atgaivinti intrigos ir R.Kurtinaičio auklėtiniai triumfavo 87:75.

„Kaip ir tikėjomės, rungtynės nebuvo lengvos. Mums pavyko palaužti „Šiaulius“ tik likus žaisti kelioms minutėms iki susitikimo pabaigos.

Agresyvus žaidimas privertė varžovus dažniau klysti ir jie nepataikė neblogų metimų. Tai, manau, nuovargio pasekmės. Džiaugiuosi pergale, vyrai aikštėje atidavė šimtą procentų jėgų.

L.Birutis bei M.Echodas sparčiai tobulėja ir džiaugiuosi, kad Lietuvoje auga tokie vidurio puolėjai“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 19, B.Madgenas 16, M. Girdžiūnas ir C. Krameris (9 rez. perd.) po 15, T.Petersonas 14, M.Echodas (10 atk. kam.) 4.

„Šiauliai“: A.Wrightas 18, A.Urbutis 15.