„Lietuvos rytas“ namuose nukovė „Žalgirį“ ir išlygino LKL finalo serijos rezultatą (VIDEO)

2018 m. birželio 11 d., 20:59
R.Vyšniausko nuotr.

Puikią gynybą pademonstravę „Lietuvos ryto“ krepšininkai namuose 82:73 (17:15, 22:18, 18:22, 25:18) nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir išlygino „Betsafe–LKL“ finalo serijos rezultatą (1–1).

Mačo pradžioje abi komandos itin sunkiai rinko taškus ir vilniečiai turėjo nežymią persvarą. B.Madgenas pelnė 7 taškus iš eilės, varžovų krepšį dėjimu sudrebino T.Petersonas. Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ sušvelnino skirtumą – 17:15.

Antroje ketvirčio pradžioje „Lietuvos ryto“ gretose pradėjo siautėti L.Mavrokefalidis – po eilinio graiko dvitaškio Š.Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (26:19). T.Petersono tritaškis ir vėl prabilęs L.Mavrokefalidis nulėmė, jog prieš ilgąją pertrauką vilniečiai pirmavo 39:33.

Puolime žybtelėję M.Echodas ir Ch.Krameris leido ekipai išlaikyti pranašumą, tačiau „Žalgiris“ pernelyg neatsiliko. Prieš lemiamą ketvirtį sostinės klubas pirmavo vos dviem taškais – 57:55.

Ryžtingai žaidę R.Kurtinaičio auklėtiniai toliau netausojo jėgų – Ch.Krameris pataikė tolimą metimą ir svečiai vėl paprašė minutės pertraukėlės. Pasitarę kauniečiai atsakė rezultatyviomis atakomis ir išlygino rezultatą (61:61). „Lietuvos rytas“ nesutriko ir Ch.Krameris bei L.Mavrokefalidis suteikė ekipai penkių taškų persvarą. Aikštėje virė neįtikėtina kova – į B.Madgeno tritaškį varžovai atsakė tikslia ataka. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Ch.Krameris pataikė dvitaškį, o netrukus M.Lukauskis tolimu metimu ant kojų pakėlė „Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus – 76:69. Galutinį tašką mače padėjo Ch.Krameris, suklaidinęs varžovą ir realizavęs dvitaškį – 78:71. Galutinis mačo rezultatas – 82:73.

„Esu labai dėkingas vyrams, kad jie supranta rungtynių svarbą. Vakar kalbėjau, kad galime laimėti ar pralaimėti, bet turime atiduoti visas jėgas. Taip šiandien ir padarėme. Visi laurai – mūsų kovingumui ir vyrams, kurie turbūt labiau už mane nori laimėti.

L.Mavrokefalidis yra labai geras žaidėjas. Taip, jis ne pirmos jaunystės, tačiau komandoje yra dvylika krepšininkų ir būna labai gerai, jei iššauna kokie šeši. Ir nebūtinai tie patys. Šiandien puikiai sužaidė Ch.Krameris, kuris beveik visų yra nurašytas, nors tai – vienas iš geriausių krepšininkų. Jis buvo kiek palūžęs psichologiškai, tačiau dabar viskas susitvarkė“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris R.Kurtinaitis.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas ketvirtadienį Kaune.

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 24, B.Madgenas 19, Ch.Krameris 13, T.Petersonas 9.

„Žalgiris“: B.Daviesas 17, E.Ulanovas 15, V.Micičius 13.