„Lietuvos rytas“ namuose neatsilaikė prieš „Žalgirį“ (VIDEO)

2018 m. birželio 16 d., 19:27
R.Vyšniausko nuotr.

„Betsafe–LKL“ finale „Lietuvos ryto“ ekipa atsidūrė ant prarajos krašto. Šeštadienį vilniečiai namuose 78:82 (25:23, 18:16, 9:24, 26:19) nusileido Kauno „Žalgirio“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1–3.

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė B.Madgenas, tačiau E.Ulanovas nedelsiant atsakė rezultatyvia ataka. Abi komandos sėkmingai žaidė puolime – kova vyko taškas į tašką. Kėlinio pabaigoje vilniečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir bandė pabėgti (20:15). Vis dėlto „Žalgiris“ sugebėjo priartėti – 25:23.

Antrasis kėlinys prasidėjo A.Milaknio tritaškiu, bet R.Giedraitis ir Ch.Krameris sugrąžino pranašumą „Lietuvos rytui“. Po L.Mavrokefalidžio taškų šeimininkai pirmavo 36:30, tačiau „Žalgiris“ sostinės klubo persvarą vėl ištirpdė. Iki ilgosios pertraukos likus žaisti 6 sekundes M.Girdžiūnas smeigė tolimą metimą (43:39).

Trečiajame kėlinyje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau pirmieji nesėkmių seriją pralaužė Š.Jasikevičiaus auklėtiniai. Svečiai pradėjo pirmauti 7 taškais ir R.Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Bet tai nepadėjo – įsibėgėję kauniečiai išsiveržė į priekį 15 taškų. Prieš ketvirtą kėlinį R.Giedraitis skirtumą sušvelnino – 52:63.

Dviženklis varžovų pranašumas nesumažino „Lietuvos ryto“ ryžto. Vilniečiai aktyviai gynėsi ir paskutinę minutę pradėjo artėti prie varžovų. Po itin sudėtingo M.Lukauskio tritaškio komandas skyrė tik 4 taškai, bet tiksliai baudos metimus realizavę svečiai laimėjo 78:82.

„Kovėmės neblogai, tačiau labai prastas buvo trečiasis kėlinys. Mes pridarėme daug klaidų, o „Žalgiris“ sužaidė fantastišką ketvirtį, kuriame viską pataikė ir mus baudė už kiekvieną suklydimą. Grįžti į rungtynes prieš Kauno ekipą atsiliekant keturiolika taškų yra labai sunku.

Tiesiog būna, kai varžovai yra geresni, o šiandien toks ir buvo „Žalgiris“. Jei Kauno komandoje nesužaidžia K.Pangosas, tai iššaus A.Milaknis ar B.Udrihas. Jų ekipoje dažnai atsiranda žaidėjai, kurie sunkiu momentu gali pasižymėti. Mes tokių krepšininkų neturime ir visada remiamės tais pačiais lyderiais. Papildomos pagalbos sulaukiame labai retai“, – po rungtynių sakė sostinės ekipos treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Echodas 16, M.Girdžiūnas ir R.Giedraitis po 14, Ch.Krameris ir L.Mavrokefalidis po 7.

„Žalgiris“: B.Udrihas 16, P.Jankūnas, B.Daviesas, A.Milaknis ir A.White‘as po 9.