„Lietuvos rytas“ laimėjo nervų karą Utenoje (VIDEO)

2018 m. gegužės 14 d., 20:19
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komandai reikėjo paplušėti Utenoje, kad „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalyje antrą kartą įveiktų „Juventus“ klubą. Rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidę Rimo Kurtinaičio auklėtiniai triumfavo 79:78 (25:23, 22:14, 20:23, 12:18) ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2:0.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie įgijo keturių taškų pranašumą. Vilniečiai atsakė 7:0 laimėta atkarpa ir persvėrė rezultatą. M.Lukauskis smeigė tolimą metimą ir rezultatyviausių visų laikų „Lietuvos ryto“ žaidėjų sąraše LKL pirmenybėse pakilo į ketvirtąją vietą, sau už nugaros palikęs Virginijų Sirvydį. Aikštėje toliau virė atkakli kova: „Juventus“ pataikė tris tritaškius iš eilės, o sublizgėjęs Ch.Krameris leido svečiams laimėti pirmąjį kėlinį (25:23).

Antrasis kėlinys prasidėjo L.Mavrokefalidžio ir M.Kupšo taškais, Utenos areną nutildė ir įspūdingą dėjimą atlikęs Ch.Krameris. Įsibėgėję Rimo Kurtinaičio auklėtiniai surengė spurtą ir įgijo dviženklę persvarą (47:37).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – vilniečiai rinko taškus ir išlaikė solidų pranašumą. Vis dėlto 18 taškų pirmavę svečiai stabtelėjo ir tuo pasinaudojo uteniškiai. 0:13 pralaimėta atkarpa ištirpdė „Lietuvos ryto“ pranašumą iki vienženklės persvaros (67:60).

A.Irelandas toliau rinko taškus ir stengėsi atkurti intrigą. Jo entuziazmą bandė malšinti L.Mavrokefalidis ir R.Giedraitis. Visgi „Juventus“ ekipa demonstravo nesulaikomą puolimą ir galiausiai pervėrė rezultatą (72:73). Aikštėje vyko nervų karas, o komandos žūtbūt stengėsi apsiginti.

Likus žaisti dvi minutes M.Girdžiūnas tiksliai realizavo baudos metimus (79:76), tačiau A.Irelandas atsakė tuo pačiu. T.Petersonas galėjo nulemti rungtynių baigtį, tačiau amerikiečio tritaškis skriejo pro šalį, o kamuolio sulaukęs A.Irelandas turėjo galimybę tapti mačo didvyriu, bet įžaidėjui atakuojant iš vidutinio nuotolio pritrūko tikslumo. Galutinis rezultatas – 79:78.

„Džiaugiuosi pergale, nors tokia pergalė man – kaip pralaimėjimas. Esame kito lygio, o pirmaudami 18 taškų praradome kontrolę, kaip vaikai išsigandome... Nesu patenkintas komandos žaidimu šiandien.

Rungtyniavome mažesniu penketu ir A.Irelandą dengė Benas Madgenas, kuris nėra pats geriausias gynėjas.

Reikalus sutvarkė Ch.Krameris, kurio iš pradžių nenorėjau varginti. Kai buvo sunku, jis vėl pradėjo gintis prieš amerikietį ir Irelandą pristabdėme“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris 20, L.Mavrokefalidis 13, R.Giedraitis 12, M.Echodas 9.

„Juventus“: A.Irelandas 25, M.Korniienko 13.