„Lietuvos rytas“ išvykoje sutriuškino „Pieno žvaigždes“

2018 m. sausio 13 d., 18:40
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipa (15–4) pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 93:65 (21:14, 21:8, 24:15, 27:28) sutriuškino Pasvalio komandą (6–13).

Vilniečiai buvo nusiteikę reabilituotis po šią savaitę Miunchene patirtos nesėkmės ir jau mačo pradžioje šovė į priekį 9:2. „Pieno žvaigždžių“ strategas Gediminas Petrauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, tačiau situacija aikštėje pernelyg nepasikeitė – R.Giedraitis dėjimu baigė ataką, taškus rinko M.Girdžiūnas, o vilniečiai išlaikė pranašumą (21:14).

Antrajame kėlinyje svečiai toliau nesunkiai pelnė taškus ir galingas „Lietuvos ryto“ žaidimas galutinai nutildė Pasvalio areną (38:20). Antrasis ketvirtis baigėsi greita vilniečių ataka – A.Jomantas perdavė kamuolį E.Mockevičiui ir šis sudrebino „Pieno žvaigždžių“ lanką – 42:22.

Po ilgosios pertraukos E.Mockevičius išliko galvos skausmu šeimininkų gynybai. Po eilinių vidurio puolėjų taškų skirtumas toliau augo, pasvaliečiams menka paguoda tapo blykstelėjęs naujokas L.Shoshi. Prieš paskutinį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pirmavo 66:37.

Vilniečiai neketino išbarstyti sukauptos įspūdingos persvaros, o rungtynes baigė puikus R.Giedraičio dėjimas – 93:65.

„Mes sprendžiame savo klausimus ir mums reikia intensyvumo, todėl iš tokių rungtynių stengiamės kažką išpešti. Varžovus spaudėme visas 40 minučių, nes laukia labai svarbios rungtynės prieš Turino „Fiat“ komandą.

Šiandien buvo techninio broko, bet negaliu skųstis auklėtinių parodytu noru ir entuziazmu. Aišku, mūsų atsarginių žaidėjų suolelis yra ilgesnis, todėl Pasvalio ekipai buvo sunku žaisti visas 40 minučių tokio intensyvumo mače.

E.Mockevičius šiandien pasirodė neblogai, bet galvoju, jog puolėjo potencialas yra didesnis. Jam trūksta rungtynių, nes beveik metus dėl traumos nerungtynavo. Negaliu žaidėju skųstis, jis mums pagelbėjo ir Europos turnyre, ir kituose mačuose. Egidijus – darštus, geras ir profesionalus vaikinas“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: E.Mockevičius 17, R.Giedraitis 13, A.Butkevičius 11, M.Girdžiūnas, J.Baronas ir Ch.Krameris po 10, A.Jomantas 9, L.Mavrokefalidis 6, T.Petersonas 5, B.Madgenas 2.

„Pieno žvaigždės“: L.Shoshi 15, M.Varnas 9.