„Lietuvos rytas“ išvykoje po dramatiškos kovos nusileido „Nevėžiui“

2017 m. spalio 28 d., 17:18
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komandai nepavyko pratęsti pergalių serijos „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 73:76 (24:24, 23:16, 15:18, 11:18) nusileido Kėdainių „Nevėžiui“ ir Lietuvos pirmenybėse patyrė trečiąją nesėkmę.

Rungtynių pradžioje vyko R.Carterio ir V.Lichodėjaus dvikova – amerikietis ir rusas atakavo be klaidų bei vieninteliai pelnė taškus. Netrukus savo žodį tarė ir jaunieji „Lietuvos ryto“ talentai M.Echodas bei M.Normantas, tačiau Vilniaus ekipai atitrūkti nepavyko – 24:24 (10 min.).

Antrajame susitikimo kėlinyje puikiai žaidė Vilniaus klubo kapitonas A.Jomantas, kuris rinko taškus iš po krepšio, o galiausiai smeigė ir tritaškį. L.Mavrokefalidis nutraukė netaiklių metimų seriją ir prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo 47:40.

Trečiajame ketvirtyje „Nevėžis“ toliau neleido „Lietuvos rytui“ susikrauti dviženklės persvaros. J.Baronas smeigė tritaškį, tačiau V.Lichodėjus dar sykį sušvelnino skirtumą – 62:58.

Lemiamas susitikimo kėlinys prasidėjo M.Carterio ir R.Giedraičio metimais. Likus žaisti penkioms minutėms vilniečiai buvo priekyje 70:62, tačiau kėdainiečiai laimėjo atkarpą 10:0 ir persvėrė rezultatą (70:72).

V.Lichodėjus neklydo atakuodamas nuo baudos metimų linijos, bet L.Mavrokefalidis pataikė tritaškį (73:74). „Lietuvos rytui“ pavyko apsiginti, tačiau dar vienas graiko metimas tikslo nepasiekė, o bandymas gelbėtis pražangomis naudos neatnešė.

„Esu labai nusivylęs kai kuriais žaidėjais, kurie neįvertino „Nevėžio“, nors buvo kalbama, kad tai – labai pavojinga komanda.

Vakar treniruotės metu praradome puolėją T.Petersoną, kuris mums yra labai svarbus. Šiandien norėjome spręsti ir kitus uždavinius, pavyzdžiui, kad ilgiau leisti žaisti po traumos sugrįžusiam Ch.Krameris. Jam turėčiau mažiausiai pretenzijų. Jau kelintas rungtynes negalime išsaugoti persvaros, kaip buvo ir su „Lokomotiv“ komanda. Ypač blogai žaidžiame rungtynių pabaigoje“, – po mačo kalbėjo vilniečių vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Carteris 14, R.Giedraitis 11, A.Jomantas ir L.Mavrokefalidis po 10, Ch.Krameris ir M.Carteris po 6.

„Nevėžis“: V.Lichodėjus 20, M.Grantas 15.