„Lietuvos rytas“ išvykoje palaužė „Dzūkiją“

2017 m. gruodžio 30 d., 19:30
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos rytas“ (13–4) turėjo paplušėti Alytuje, tačiau 2017 metus baigė pergalingai. Šeštadienį vilniečiai išvykoje 85:74 (25:11, 8:16, 25:24, 27:23) „Betsafe–LKL“ pirmenybėse palaužė „Dzūkijos“ klubą (6–11).

Rungtynių pradžioje svečių gretose solo pasirodymą surengė vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius. Vis geresnę sportinę demonstruojantis sostinės klubo naujokas karaliavo po „Dzūkijos“ krepšiu, o vilniečiai pirmavo 11:4. E.Mockevičius perėmė kamuolį ir nuskubėjęs į puolimą dėjimu pelnė savo 8-ąjį tašką. Galingu dėjimu alytiškių krepšį sudrebino ir aikštėje pasirodęs Martynas Echodas, o „Lietuvos rytas“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 25:11.

Antrasis kėlinukas prasidėjo N.Vasilevo auklėtinių spurtu 0:10, o svečiams varžovų gynybą pavyko pralaužti tik prabėgus 5 minutėms. E.Mockevičiaus dėjimas ir M.Echodo dvitaškis lėmė, kad vilniečiai išlaikė persvarą – 33:27.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos ryto“ gretose pasirodė puolėjas Loukas Mavrokefalidis, kuris iš karto sukėlė daugybę problemų varžovų gynybai. Graiko ir B.Madgeno pastangomis Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 58:51.

Paskutinio ketvirčio metu taiklią ranką demonstravo R.Giedraitis, o skirtumas tarp klubų pasiekė dviženklę ribą. Vis dėlto „Dzūkija“ nepasidavė ir likus žaisti dvi minutes priartėjo iki 4 taškų (78:74). Galutinis žodis mače priklausė „Lietuvos ryto“ įžaidėjui Ch.Krameriui, kuris smeigė tritaškį, ramindamas aistras Alytaus sporto arenoje. Galutinis rungtynių rezultatas – 85:74.

Mače prieš „Dzūkiją“ pasirodė ir į LKL pirmenybių istoriją pagal sužaistas rungtynes pateko sostinės klubo senbuvis Mindaugas Lukauskis (skaityti daugiau).

„Visada turiu būti pasiruošęs atiduoti visas jėgas. Rungtynes Alytuje pradėjome gerai, tačiau paskui praradome koncentraciją ir užtenka pažiūrėti į galutinį rezultatą – vos nepralaimėjome susitikimo. Mano pelnytų taškų skaičių nulėmė komandinis darbas – mūsų klubo žaidėjai visada stengiasi išnaudoti tą krepšininką, kuriam tą dieną sekasi atakuoti. Šiandien tokia galimybė pasitaikė man“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ puolėjas L.Mavrokefalidis.

„Pergalę nulėmė darbas gynyboje, nors šiandien ir darėme labai daug klaidų. „Dzūkija“ žaidė gerai, ypač puolime. Mes, aišku, turime tokio meistriškumo žaidėjus kaip L.Mavrokefalidis ir kai reikia taškų, mes galime jų tikėtis. Šiandien tikėjausi išsiversti be graiko pagalbos, nes artėja svarbios Europos taurės rungtynės ir norėjau jį pasaugoti. Vis dėlto reikėjo jį šiandien išleisti į aikštę ir džiaugiuosi, jog laimėjome. Visi žino, kaip yra sunku Alytuje žaisti prieš „Dzūkiją, – sakė vilniečių vyr. treneris R.Kurtinaitis. – E.Mockevičius labai solidžiai sužaidė rungtynėse Limože ir šiandien. Jis nemeta neapgalvotų metimų, todėl visada pasižymi gerais skaičiais. Šiandien taip pat atakavo šimtaprocentiniu taiklumu. Egidijus labai gerai kovoja ir dėl atšokusių kamuolių. Panašaus žaidimo ir tikėjomės, tačiau jo pasirodymai ateityje turėtų būti dar geresni.“

„Lietuvos rytas“: L.Mavrokefalidis 17, E.Mockevičius (7/7 dvitašk.) ir Ch.Krameris (7 rez. perd.) po 14, R.Giedraitis 13, B.Madgenas 8, J.Baronas 7, M.Echodas (9 atk. kam.) 6, T.Petersonas 4, A.Butkevičius 2.

„Dzūkija“: K.Reinhardtas 19, A.Hernandezas 12.