„Lietuvos rytas“ išvykoje nukovė Kauno „Žalgirį“

2017 m. gruodžio 10 d., 18:34
R.Vyšniausko nuotr.

Sekmadienį „Lietuvos ryto“ komanda (10–4) pademonstravo puikią gynybą „Žalgirio“ arenoje ir „Betsafe–LKL“ grandų mūšyje 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) patiesė Kauno klubą (12–2).

Rungtynių pradžioje A.Jomantas ir A.Kavaliauskas apsikeitė dvitaškiais, tačiau netrukus situacija aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. „Lietuvos ryto“ ekipa surengė spurtą 8:0 ir pirmavo 10:2. „Žalgiris“ stengėsi atsakyti tuo pačiu, tačiau M.Echodas dėjimu sudrebino šeimininkų krepšį ir vilniečių persvara dar labiau išaugo. Kėlinio pabaigoje kauniečių aukštaūgių taškai sušvelnino skirtumą iki 2 taškų – 18:16.

„Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi pelnyti taškus, tačiau badą puolime svečiai kompensavo aktyvia gynyba (25:25). Vilniaus ekipa turėjo verstis be traumą patyrusio aukštaūgio L.Mavrokefalidžio, kuris nebegalėjo padėti komandos draugams. Prieš ilgąją pertrauką Ch.Krameris dvitaškiu metimu suteikė sostinės ekipai trapų pranašumą – 30:29.

krameris1

Į aikštę sugrįžusios ekipos toliau kovėsi negailėdamos jėgų. A.Jomantas pelnė dvitaškį, „Žalgiris“ atsakė rezultyviomis P.Jankūno atakomis. Vilniečių deficitą sušvelnino R.Giedraičio tritaškis, o kėlinys baigėsi B.Madgeno taškais – 48:51.

Paskutinio ketvirčio metu „Lietuvos ryto“ gretose sužibo M.Echodas. Puolėjas rinko taškus iš po krepšio ir neleido varžovams atitolti. Jaunajam talentui į talką atėjo T.Petersonas ir B.Madgenas, o likus žaisti 30 sekundžių R.Giedraitis išvedė svečius į priekį – 64:63. Kauniečiai nesėkmingai puolė ir turėjo gelbėtis greitomis pražangomis. B.Madgenas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, o paskutinė „Žalgirio“ ataka tikslo nepasiekė – 65:63.

sirgaliai

„Žalgirio“ arenoje vilniečiai sulaukė įspūdingo palaikymo – juos iš sostinės atlydėjo maždaug penki šimtai sirgalių.

„Džiaugiuosi, jog pavyko laimėti. Daug dirbome. Pirmosios rungtynės Vilniuje nebuvo blogos, panašios kaip ir šiandien. Tačiau šįkart mes geriau sužaidėme mačo pabaigoje. Norėjau padėkoti ir „Žalgiriui“ už gerą kovą bei žaidimą. Manau, visiems buvo įdomu, o pasiektas rezultatas mus tenkina.

Nežiūrint į tai, kad buvo nemažai techninio broko, tačiau šiandien pasižymėjome energija, užsispyrimu, noru ir kovingumu. Susitikimo pabaigoje P.Jankūnas nepataikė labai svarbaus metimo, tačiau tai nebuvo tik sportinė sėkmė. Pergalę nulėmė ir pademonstruotas sportinis charakteris.

Klubas yra susidėliojęs ilgalaikę strategiją ir susiplanavęs 2–3 metus į priekį. Aišku, galima pasikviesti užsieniečių, tačiau ekipos pagrindą vis tiek turi sudaryti žaidėjai iš Lietuvos. Manau, kad labai geras klubo sprendimas, atsiradus galimybei pasikviesti Arną Butkevičių ir Mindaugą Girdžiūną", – po rungtynių kalbėjo vilniečių treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 17, M.Echodas (4 blokai) 14, R.Giedraitis ir B.Madgenas po 10, L.Mavrokefalidis 6, Ch.Krameris (6 rez. perd.) ir A.Jomantas po 4.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18, V.Mičičius 12.