„Lietuvos rytas“ išvykoje neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“ (VIDEO)

2018 m. birželio 09 d., 19:16
R.Vyšniausko nuotr.

Pirmajame „Betsafe–LKL“ finalo mače „Lietuvos ryto“ ekipai nepasisekė sulaikyti „Žalgirio“ komandos atakų. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 83:96 (26:24, 19:26, 17:22, 21:24) turėjo pripažinti Kauno klubo pranašumą.

Vilniečiai rezultatyviai pradėjo rungtynes ir po M.Echodo dėjimo pirmavo 5:2. Aikštės šeimininkai atsakė tiksliomis atakomis, bet „Lietuvos rytas“ išlaikė nedidelę persvarą. Ch.Krameris ir M.Lukauskis galingais dėjimais nudžiugino į Kauną atvykusius sirgalius, negana to, vyriausias sostinės krepšininkas fantastišku tritaškiu paskutinę kėlinio sekundę suteikė vilniečiams dviejų taškų pranašumą – 26:24.

L.Mavrokefalidis parodė ryžtą ir dėjimu sudrebino „Žalgirio“ krepšį, o po B.Madgeno tolimo šūvio „Lietuvos rytas“ susikrovė 6 taškų pranašumą (40:34). Vis dėlto prieš ilgąją pertrauką Š.Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo atkarpą 5:16 ir išsiveržė į priekį 45:50.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ bandė pratęsti spurtą, bet šeimininkų sirgalius tildė M.Girdžiūno tolimas metimas. Du tritaškius iš eilės pataikęs T.Petersonas priartino vilniečius iki Kauno komandos (60:61), bet netrukus „Lietuvos rytas“ pateko į duobę puolime ir kauniečiai nutolo 62:72.

Svečiai dar bandė sugrąžinti intrigą į rungtynes, tačiau taiklūs „Žalgirio“ metimai nubraukė paskutines viltis. Rungtynių pabaigoje taškais pasižymėjo L.Mavrokefalidis ir M.Girdžiūnas, tačiau „Lietuvos rytas“ patyrė nesėkmę 83:96.

Antrasis „Betsafe–LKL“ finalo serijos mačas bus žaidžiamas pirmadienį „Siemens“ arenoje.

„Tris kėlinukus kovojome lygiai, tačiau vienu momentu nepataikėme ir „Žalgiris“ atitrūko. Jei vertintume pagal techninius skaičius, nėra viskas taip blogai. Galbūt pataikymas nėra geras ir per retai stojome prie baudų metimo linijos, bet padarėme mažai klaidų. Rungtynės nepavyko taip, kaip norėjome, bet jos nebuvo prastos.

Šiandien puikiai sužaidė A.Milaknis – kelis kartus suklydome gynyboje ir jis metė visiškai laisvas. O paskui jau pataikė ir labai sudėtingus metimus“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 17, M.Girdžiūnas 13, T.Petersonas ir L.Mavrokefalidis po 11.

„Žalgiris“: A.Milaknis 24, B.Daviesas 21.