„Lietuvos rytas“ išvykoje įveikė „Nevėžį“

2018 m. vasario 03 d., 18:28
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda (18–4) pratęsė sėkmingą žaidimą „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 83:73 (18:8, 20:22, 23:19, 22:24) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ (6–16) ir iškovojo dešimtąją pergalę iš eilės.

Susitikimą taikliu tritaškiu metimu pradėjo T.Petersonas. Vilniečiai demonstravo puikią gynybą ir per pusę kėlinio praleido tik 4 taškus. Ketvirčio pabaigoje R.Giedraitis krovė kamuolį į krepšį ir svečiai įgijo dviženklę persvarą (18:8).

„Nevėžio“ ekipos žaidėjai atsigavo po nesėkmingos mačo pradžios ir skirtumas tarp ekipų pradėjo tirpti. Po G.Maldūno baudos metimų šeimininkai priartėjo iki 3 taškų (26:23). Tuomet savo žodį tarė E.Mockevičius, tritaškiu pasižymėjo ir J.Baronas. Prieš ilgąją pertrauką „Lietuvos rytas“ pirmavo 38:30.

Puikų taiklumą demonstravęs Vilniaus klubo įžaidėjas M.Girdžiūnas pelnė penkis taškus iš eilės, rezultatyviu žaidimu pasižymėjo ir L.Mavrokefalidis. Nors „Nevėžio“ gretose pradėjo siautėti L.Medfordas, tačiau svečiai išlaikė saugų pranašumą (61:49).

Po R.Giedraičio taškų atstumas tarp klubų išaugo iki 19 taškų, tačiau kėdainiečiai nenuleido rankų. L.Medfordas ir T.Sedekerskis tempė „Nevėžio“ komandą, o svečiai buvo priversti stebėti artėjančius varžovus. Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes V.Lichodėjus smeigė tritaškį ir R.Cvirkos žaidėjai beveik prisivijo vilniečius (76:71).

„Lietuvos ryto“ komanda parodė charakterį ir neleido „Nevėžiui“ dar labiau priartėti – Ch.Krameris pataikė baudos metimą, L.Mavrokefalidis realizavo tritaškį, o galiausiai nuo varžovų pabėgęs R.Giedraitis galingu dėjimu nubraukė visas šeimininkų viltis išsigelbėti. Galutinis rezultatas – 83:73.

„Kėdainiuose žaisti sunku, čia šį sezoną jau esame nudegę. Šiandien sekėsi lengviau, bet likus penkioms minutėms iki mačo pabaigos vėl prisidarėme sau bėdų. Džiaugiuosi, kad suvaldėme situaciją ir laimėjome. Atliekame savo darbą ir turime prieš Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą įgauti kuo geresnę sportinę formą.

Trečiadienį laukia rungtynės prieš Miuncheno „Bayern“, kurias taip pat norime laimėti, nepaisant to, jog neturime galimybių žaisti kitame Europos taurės etape“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: R.Giedraitis 21, M.Girdžiūnas 15, L.Mavrokefalidis 12, J.Baronas 11, Ch.Krameris (6 rez. perd.) 7, T.Petersonas 6, E.Mockevičius ir M.Echodas po 4, M.Lukauskis 3, B.Madgenas taškais nepasižymėjo.

„Nevėžis“: L.Medfordas 22, G.Maldūnas 12.