„Lietuvos rytas“ – „Dzūkija“: varžovai sieks nutraukti 18 metų besitęsiančią seriją

2017 m. rugsėjo 29 d., 08:00
P.Žukausko nuotr.

Šeštadienį vilniečiai pratęs rugsėjo mėnesio rungtynių maratoną – Rimo Kurtinaičio auklėtiniai, įskaitant ir draugiškus susitikimus, sužais jau dešimtąjį mačą. Šįkart „Lietuvos ryto“ ekipa (2/1) LKL čempionate namuose kausis su Alytaus „Dzūkijos“ komanda (1/2).

Į šalies sostinę dzūkai atvyksta pakilios nuotaikos – prieš kelias dienas jie šventė pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje, išvykoje 84:80 nugalėję Prienų-Birštono „Vytautą“ bei pakilę į šeštąją turnyro lentelės vietą.

„Dzūkijai“ prireikė papildomo laiko gerinant savo žaidimą, nes neprasidėjus sezonui komandą sukrėtė permainos. Klubą dėl šeimyninių priežasčių paliko vyr. treneris Andrejus Urlepas, o jo vietą užėmė Nikola Vasilevas, dar prieš kelis mėnesius dirbęs Rimo Kurtinaičio asistentu.

LKL čempionato starte Alytaus klubui teko kautis prieš Kauno „Žalgirį“ (70:89), o po kelių dienų – ir prieš Panevėžio „Lietkabelį“ (55:69).

Svarbiausi žaidėjai

Rezultatyviausiai po pirmųjų trijų LKL susitikimų „Dzūkijos“ gretose žaidžia amerikietis Katinas Reinhardtas, vidutiniškai pelnantis po 15 taškų ir atkovojantis po 4,7 kamuolio.

Būtent šį 24 metų 196 cm ūgio puolėją galima vadinti bene svarbiausiu vasaros pirkiniu. Žaidėjas į Lietuvą atvyko baigęs studijas JAV.

Praėjusį sezoną jis atstovaudamas „Marquette“ universiteto komandai NCAA pirmenybėse rinkdavo po 10,8 taško ir atkovodavo po 2,7 kamuolio.

Praėjusią vasarą K.Reinhardtas tikėjosi išgirsti savo vardą NBA naujokų biržoje ir dalyvavo kelių NBA klubų stovyklose.

Tarp reikšmingiausių tarpsezonio darbų galima pažymėti vidurio puolėjo Anatolijaus Kaširovo ir ispano Alejandro Hernandezo išlaikymą.

30 metų 215 cm ūgio rusas buvo tapęs rezultatyviausiu praėjusio sezono klubo krepšininku (vid. 10 tšk.), o įžaidėjas pirmavo komandoje pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus (vid. 4,2).

Nemažai galinčiomis lemti netektimis galima įvardinti Karolio Guščiko, Jameso Gavino ir Juliaus Kazakausko persikėlimą į kitas komandas.

Tarpsezonio rungtynės

Besiruošdama naujajam sezonui „Dzūkijos“ komanda nugalėjo Bielsko „Tur“, Kėdainių „Nevėžio“, Liublino „TBV Start“, „Ventspils“ ekipas bei nusileido Klaipėdos „Neptūno“, Panevėžio „Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ klubams.

Rugsėjo pradžioje Vilniuje vykusi dvikova klostėsi atkakliai, kol galiausiai R.Kurtinaičio auklėtiniai šventė pergalę 85:74.

Tarpusavio susitikimų istorija

LKL čempionate Alytaus komanda su pertraukomis rungtyniauja nuo 1995/1996 m. sezono.

Ne kartą pavadinimus keitusi ekipa buvo priversta pasigrumti ir NKL lygoje, o tarp stipriausių šalies klubų sugrįžo 2013 metais.

Nuo to laiko „Dzūkija“ prieš „Lietuvos rytą“ sužaidė 14 rungtynių ir visas jas pralaimėjo.

Paskutinį kartą LKL pirmenybėse vilniečiai Alytaus klubui nusileido 1999 metų kovo 13 dieną.

Tuomet Šarūno Sakalausko treniruojama ekipa po pratęsimo išvykoje pralaimėjo rezultatu 89:90. Svečių neišgelbėjo 25 Andriaus Giedraičio pelnyti taškai, o dabartinis „Lietuvos ryto“ klubo direktoriaus pavaduotojas Martynas Purlys aikštėje praleido net 44 minutes.

„Alitos“ komandos gretose sužibėjo 27 taškus įmetęs Rytis Vaišvila, savo žodį tarė ir 19-metis Darjušas Lavrinovičius (16 taškų, 5 atk. kam.).

Buvę žaidėjai

Alytaus klubo gretose yra rungtyniavę trys dabartiniai „Lietuvos ryto“ komandos nariai. 2002/2003 m. sezone dzūkų ekipos garbę gynė Mindaugas Lukauskis, kuris pademonstravo užtikrintą žaidimą ir vėliau ilgam persikėlė į sostinę.

2003/2004 metus komandoje praleido dabartinis „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio asistentas Mindaugas Brazys, vėliau baigęs žaidėjo karjerą, o 2014/2015 m. sezone „Dzūkijoje“ rungtyniavo puolėjas Artūras Jomantas.

TV

17 val. prasidėsiančias LKL rungtynes tiesiogiai transliuos BTV.

„Lietuvos ryto“ komandos sirgaliai kviečiami įsigyti bilietus į LKL rungtynes prieš Alytaus klubą. Vilniaus klubas naująjį sezoną pasitinka su šūkiu „Kartu mes komanda“, kuris geriausiai atspindi tai, jog BC „Lietuvos rytui“ šiemet svarbiausias yra gerbėjų palaikymas. Bendraukime, tikėkime ir palaikykime savo Vilniaus komandą #kartu.

Bilietų kaina į rungtynes prieš „Dzūkijos“ ekipą – vos nuo 5 eurų.