„Lietuvos rytas“ buvo priverstas pripažinti Berlyno ekipos pranašumą

2017 m. lapkričio 01 d., 21:54
Andreas Knopf nuotr.

„Lietuvos ryto“ komanda visas rungtynes atkakliai priešinosi Berlyno ALBA komandai, tačiau susitikimo pabaigoje šaltesnius nervus demonstravę vokiečiai šventė pergalę. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai patyrė trečiąją nesėkmę Europos taurės C grupėje 86:93 (16:21, 21:29, 18:27, 23:24).

„Lietuvos ryto“ ekipa sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po L.Mavrokefalidžio tolimo metimo išsiveržė į priekį. Aktyviai žaidęs M.Echodas perėmė kamuolį, netrukus pataikė ir dvitaškį, o įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus 11:11. Šeimininkai surengė spurtą 11:1 ir susikrovė solidžią persvarą. Rankų nenuleidę vilniečiai skirtumą sušvelnino iki penkių taškų – 16:21.

Nesulaikomai žaidęs M.Echodas sudrebino ALBA krepšį dar vienu galingu dėjimu, R.Giedraitis pataikė tolimą metimą. Po Ch.Kramerio dvitaškio „Lietuvos rytas“ susikrovė rekordinį pranašumą (37:30), tačiau ketvirčio pabaigoje jis ištirpo – 45:42.

Trečiasis kėlinys prasidėjo užtikrintu vokiečių klubo žaidimu ir ALBA netrukus susigrąžino turėtą persvarą. M.Lukauskio ir T.Petersono pastangomis vilniečiai skirtumą išlygino, o po M.Echodo dvitaškio pirmavo 61:57. Vis dėlto Berlyno komanda laimėjo atkarpą ir pirmavo 63:69.

Lemiamo susitikimo ketvirčio metu „Lietuvos rytas“ stengėsi žūtbūt prisivyti varžovus. M.Lukauskio metimai skrodė varžovų krepšio tinklelį, tačiau vilniečiams nesisekė sustabdyti ALBA įžaidėjo P.Syvos, kuris ne tik pelnė taškus, bet ir sumaniai dirigavo komandos žaidimui. Likus žaisti minutę Ch.Krameris sušvelnino skirtumą iki 3 taškų, tačiau A.G.Reneseso auklėtiniai atsakė rezultatyviomis atakomis ir šventė pergalę 86:93.

„Vyko gražios rungtynės, kurios turėjo patikti ir žiūrovams. Rezultatas mums nėra palankus, tačiau nežaidėme blogai. Ketvirtajame mačo kėlinyje praradome kontrolę, svarbiausiais momentais prametėme kelis metimus, nesugebėjome laiku sugrįžti į gynybą. ALBA pergalę nulėmė greitos atakos, atkovoti kamuoliai puolime ir taip susikurti papildomi šansai atakuoti. Noriu pasveikinti Berlyno klubą ir jo trenerį A.G.Renesesą su pergale, o mums reikia pakeisti kai kuriuos dalykus ir toliau dirbti, nes sezonas dar tik prasidėjo“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis 19 (5/6 tritašk.), L.Mavrokefalidis 18, M.Echodas (9 atk. kam.)  16, Ch.Krameris 12 (10 rez. perd.), R.Giedraitis 9, T.Petersonas 6, J.Baronas (7 rez. perd.) 4, A.Jomantas 2.

ALBA: P.Syva (9 rez. perd.) 26, D.Cliffordas 14.