„Lenovo“ pranokęs „Rytas“ tęsia kelionę Čempionų lygoje

2022 m. gruodžio 21 d., 23:15
basketballcl nuotr.

Niekur nebeturėjęs kur trauktis Vilniaus „Rytas“ (3-3) vėlų trečiadienio vakarą pasitiko lemiamą FIBA Čempionų lygos grupės iššūkį. G. Žibėno kariauna namų tvirtovėje 85:78 (17:20, 28:20, 23:17, 17:21) įveikė titulą ginančią Tenerifės „Lenovo“ (4-2) ir žengė į įkrintamąsias.

Dviem taikliais tritaškiais „Ryto“ taškų sąskaitą tradiciškai atidarė Marcusas Fosteris (6:7).

Įnirtinga kova toliau tęsėsi taškas į tašką, bet po pirmųjų 10 minučių vilniečiai besivejančių vaidmenyje – 17:20.

Antrasis kėlinys parodė, jog „Rytas“ yra pasiruošęs kautis ir savo likimą tarptautiniame fronte nori nuspręsti pats. Elvaras Fridrikssonas smeigė tolimą tritaškį ir po 2 kėlinių vilniečiai priekyje – 45:40.

M. Fosteris buvo sostinės komandos lyderis ir per pirmuosius du ketvirčius pelnė 14 taškų.

Po ilgosios pertraukos grįžę vilniečiai trečiajame ketvirtyje parodė tokį patį kovingumą. E. Fridrikssono stiliumi uždarė Benedekas Varadis ir sostinės ekipa baigia turėdami dviženklę persvarą – 68:57.

Viskas sprendėsi paskutinėse 10 rungtynių minučių. Varžovai sugebėjo priartėti, tačiau turėto pranašumo nepaleidęs„Rytas“ įtvirtino labai svarbią pergalę 85:78 ir toliau tęsė savo kelionę tarptautiniame fronte.

MVP skanduotėmis po pergalės vėl palydėtas M. Fosteris buvo ne tik rezultatyviausias, bet pasižymėjo ir gynyboje. Amerikietis pelnė 21 tašką, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išrašė 4 blokus.

Be M. Fosterio svariai prie pergalės prisidėjo E. Fridrikssonas. Islandas surinko 19 taškų, atkovotą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus ir 15 naudingumo balų.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21 (5 rez. perd., 3 per. kam., 4 blok.), Elvaras Fridrikssonas 19 (5/6 dvit., 4 rez. perd.), Gytis Radzevičius 11 (3/6 trit., 10 atk. kam.).

„Lenovo“: Jaime Fernandezas 18, Sasu Salinas 9, Giorgijus Šermadinis 8.