Lemiamu metu spurtavęs „Rytas“ nukovė „Neptūną“

2019 m. kovo 30 d., 19:59
lkl.lt/Scanpix nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (21-6) iškovojo svarbią pergalę namuose prieš tiesioginius konkurentus „Betsafe-LKL“ čempuonate. A. Parakhouskio vedina sostinės komanda 70:52 (15:14, 12:15, 11:11, 32:12) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (20-7).

Mačo Vilniuje pradžioje „Ryto“ gretose taškus rinko Eimantas Bendžius. Puolėjas ir pirmųjų 10-ies komandos taškų surinko net 8. Nerezultatyvaus pirmojo kėlinio metu Dainiaus Adomaičio auklėtiniams pavyko įgyti minimalų pranašumą – 15:14.

Iki antrojo kėlinio vidurio komandos krepšį atakavo gana netiksliai – vos 28 procentai vilniečių metimų pasiekė tikslą, tuo tarpu „Neptūno“ – 29 procentai. Nerezultatyvus žaidimas neleido vilniečiams žymiai padidinti persvaros ir iki antrojo ketvirčio pabaigos likus dviems minutėms „Rytas“ pirmavo – 27:24, o pasibaigus kėliniui jau atsilikinėjo (27:29).

Trečiojo kėlinio pabaigoje Kazio Maksvyčio auklėtiniai, po O. Olisevičiaus dvitaškio įgavo didžiausią iki to laiko pranašumą rungtynėse. 6 taškų persvarą turėjusius klaipėdiečius tiksliais metimais baudė A. Butkevičius bei M. Echodas ir sostinės ekipos deficitas sumažėjo iki dviejų.

Lemiamoje rungtynių dalyje „Rytas“ perlaužė rungtynes. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dviem taikliais D. Needhamo metimais bei septyniais iš eilės M. Girdžiūno taškais. Surengę spurtą 11:0 sostinės krepšininkai įgavo dviženklę persvarą 52:42 ir atitolo nuo oponentų.

Puikiai kėlinį pradėję vilniečiai tęsė pradėtą darbą ir po D. Needhamo perimto kamuolio bei įžaidėjo taškų greitoje atakoje pirmavo 16-a taškų.

Likus trims minutėms iki susitikimo pabaigos „Neptūno“ puolėjas G. Masiulis įmetė iš po krepšio ir po šio dvitaškio Vilniaus komandos pranašumas sumažėjo iki 8, tačiau sumažinti atsilikimo dar labiau klaipėdiečiams nepavyko. Sostinės komanda iškovojo svarbią pergalę rezultatu 70:52.

Puikiai Vilniaus komandoje rungtyniavo dvigubą dublį surinkęs Arciomas Parakhouskis, kuris pelnė 13 taškų, atkovojo 14 kamuolių bei surinko 22 naudingumo balus.

„Rytas“: E. Bendžius 16 (6 atk. kam.), A. Parakhouski 13 (14 atk. kam.), M. Girdžiūnas 12, D. Needham 11 (4 per. kam.).

„Neptūnas“: G. Masiulis 9, P. Dambrauskas 8, L. Kisielius ir D. Gailius po 7.